Категорія
Новини
Дата

МАГАТЕ розпочало перевірку обʼєктів в Україні через заяви про «брудну бомбу»

Організація ООН з нагляду за атомною енергетикою (МАГАТЕ) розпочала інспекцію двох ядерних обʼєктів в Україні. Перевірки здійснюються на запитом Києва у відповідь на звинувачення Росії в тому, що українська сторона працює над так званою брудною бомбою, пише Reuters.

Forbes запустив YouTube-проєкт «Країна героїв». Дивіться новий епізод про "Нову пошту".

Ключові факти

  • У Міжнародному агентстві з атомної енергії повідомили із посиланням на генерального директора Рафаеля Гроссі, що інспектори установи вже розпочали і незабаром завершать роботу з перевірки «в цих точках в Україні».
  • Гроссі «пізніше цього тижня презентує свої початкові висновки» про ці перевірки, кажуть в агентстві.

Контекст

23 жовтня міністр оборони РФ Сергій Шойгу заявив, що Україна нібито готується підірвати «брудну бомбу». Проте він не уточнював, де розробляють такий вибуховий пристрій. Шойгу не навів жодних доказів своїх припущень.

Крім того, протягом неділі він зателефонував щонайменше трьом міністрам оборони держав НАТО, розповідаючи про українську «брудну бомбу». 

Президент Володимир Зеленський вважає, що заяви Москви про нібито використання Україною «брудної бомби» свідчать про те, що РФ уже все підготувала. А тому світ має максимально жорстко на це відреагувати. «Цього тижня, що починається, це буде завданням №1 для нашої дипломатії – пояснювати, що відбувається. І я впевнений: світ буде з нами. Світ зрозуміє», – наголосив Зеленський.

Україна офіційно запросила МАГАТЕ відрядити місію в Україну, щоб спростувати заяви країни-агресора про розробку «брудної бомби».

США, Франція та Велика Британія вважають, що Росія може вигадати привід для застосування «брудної бомби» для подальшої ескалації. «Наші країни чітко дали зрозуміти, що всі ми відкидаємо відверто хибні твердження Росії про те, що Україна готується застосувати «брудну бомбу» на власній території, – заявили західні країни. – Світ розгляне будь-яку спробу використати це звинувачення як привід для ескалації».

МАГАТЕ планувало відрядити інспекторів на два українські обʼєкти. Російські ЗМІ раніше повідомили, що йдеться про такі обʼєкти, як Східний гірничо-збагачувальний комбінат, розташований у Жовтих Водах Дніпропетровської області, та Інститут ядерних досліджень у Києві. У заяві МАГАТЕ не згадується жоден з них.

Матеріали по темі
Новий випуск Forbes Ukraine

Новий випуск Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні