Громадський рух «Маніфест 42» презентував парламентському комітету з питань економічного розвитку законодавчі ініціативи, спрямовані на недопущення втручання правоохоронних органів у діяльність бізнесу під час воєнного стану, йдеться в офіційній заяві. Раінше ці два законопроєкти були передані для опрацювання Офісу Президента.
📲 Forbes Ukraine у WhatsApp. Підписуйтесь й читайте головне про бізнес та економіку
Ключові факти
- За словами співзасновника «Маніфесту 42» Дмитра Олійника, два законопроєкти розробили із залученням провідних юридичних компаній та практикуючих адвокатів. Він додав, що документи «вирішують проблему свавілля силовиків, які «кошмарять» бізнес з корупційною метою».
- Один із законопроєктів передбачає значне розширення інструментів юридичного захисту підприємств, удосконалює процедури відкриття та закриття кримінальних справ, обмежує можливості для зловживань при проведенні обшуків, арешті майна та рахунків.
- Другий законопроєкт на період воєнного стану жорстко обмежує можливості силовиків щодо проведення обшуків та арешту рахунків бізнесу.
- У громадському русі зазначили, що комітет Ради опрацює інформацію «Маніфест 42», а для розгляду конкретних рішень заплановано провести окреме засідання комітету.
Контекст
Наприкінці травня 2023 року засновник Concorde Capital Ігор Мазепа анонсував під час «Business Breakfast з Володимиром Федоріним» створення антирейтингу правоохоронців та суддів, які використовують повноваження з незаконною метою.
28 червня на підтримку ініціативи Мазепи виступили 42 підприємці, які опублікували маніфест на захист 42-ї статті Конституції.
У листопаді рух «Маніфест 42» вимагав виконання доручення президента Володимира Зеленського, яке він дав на зустрічі з бізнесом 30 червня 2023 року, щодо масових проявів корупційного тиску на бізнес.
У грудні «Маніфест 42» передав Зеленському два законопроєкти щодо захисту від силовиків.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.