Категорія
Новини
Дата

«Маніфест 42» презентував у Раді законопроєкти щодо недопущення втручання силовиків у роботу бізнесу

1 хв читання

Громадський рух «Маніфест 42» презентував парламентському комітету з питань економічного розвитку законодавчі ініціативи, спрямовані на недопущення втручання правоохоронних органів у діяльність бізнесу під час воєнного стану, йдеться в офіційній заяві. Раінше ці два законопроєкти були передані для опрацювання Офісу Президента.

Як створити продукт, який полюблять клієнти? Отримайте цінні поради від співвласника monobank™ – Олега Гороховського. Купуйте квиток на Форум підприємців, який відбудеться 27 червня.

Ключові факти

  • За словами співзасновника «Маніфесту 42» Дмитра Олійника, два законопроєкти розробили із залученням провідних юридичних компаній та практикуючих адвокатів. Він додав, що документи «вирішують проблему свавілля силовиків, які «кошмарять» бізнес з корупційною метою». 
  • Один із законопроєктів передбачає значне розширення інструментів юридичного захисту підприємств, удосконалює процедури відкриття та закриття кримінальних справ, обмежує можливості для зловживань при проведенні обшуків, арешті майна та рахунків. 
  • Другий законопроєкт на період воєнного стану жорстко обмежує можливості силовиків щодо проведення обшуків та арешту рахунків бізнесу. 
  • У громадському русі зазначили, що комітет Ради опрацює інформацію «Маніфест 42», а для розгляду конкретних рішень заплановано провести окреме засідання комітету.

Контекст

Наприкінці травня 2023 року засновник Concorde Capital Ігор Мазепа анонсував під час «Business Breakfast з Володимиром Федоріним» створення антирейтингу правоохоронців та суддів, які використовують повноваження з незаконною метою. 

28 червня на підтримку ініціативи Мазепи виступили 42 підприємці, які опублікували маніфест на захист 42-ї статті Конституції. 

У листопаді рух «Маніфест 42» вимагав виконання доручення президента Володимира Зеленського, яке він дав на зустрічі з бізнесом 30 червня 2023 року, щодо масових проявів корупційного тиску на бізнес. 

У грудні «Маніфест 42» передав Зеленському два законопроєкти щодо захисту від силовиків.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Передзамовлення нового номеру Forbes Ukraine. Купуйте зараз за 209 грн замість 279 грн

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні