Соціальна мережа Twitter із наступного тижня відновить тимчасово зупинені акаунти за умови, що вони не порушуватимуть закон і не займатимуться спамом. Про це написав новий власник соцмережі Ілон Маск у Twitter.
Ключові факти
- Маск опублікував опитування «Чи повинен Twitter запропонувати загальну амністію зупиненим акаунтам за умови, що вони не порушуватимуть закон і не займатимуться кричущим спамом?». Понад 72% опитуваних відповіли, що повинен. У голосуванні взяли участь майже 3,2 млн користувачів.
- Амністія почнеться наступного тижня. «Народ сказав своє слово», – написав Маск.
- Понад 875 000 користувачів деактивували свої акаунти у соцмережі Twitter в період з 27 жовтня по 1 листопада, а ще пів мільйона було зупинено, повідомляв Technology Review із посиланням на оцінки компанії Bot Sentinel.
- Поки що незрозуміло, які саме акаунти поверне соцмережа. Маск заявив, що акаунти, які «порушили закон або займалися кричущим спамом», не потраплять під «амністію». Наприклад, у коментарях Маск дав зрозуміти, що не згоден з ідеєю дозволити комусь на кшталт радіоведучого Алекса Джонса, відомого своїми конспірологічними теоріями, повернутися у Twitter.
Контекст
Наприкінці жовтня найбагатша людина планети, засновник SpaceX та Tesla Ілон Маск закрив угоду щодо придбання соціальної мережі Twitter за $44 млрд та очолив компанію. До цього суд штату Делавер вирішив зупинити судовий позов Twitter проти Маска напередодні розгляду, давши мільярдеру час профінансувати купівлю до 28 жовтня.
Оскільки управління соцмережею перейшло до Маска, гендиректор Twitter Параг Агравал та фінансовий директор Нед Сігал звільнилися.
Поглинання Twitter дає Маску теоретичну можливість використовувати цю соцмережу для захисту бізнес-інтересів Tesla та SpaceX, а також просувати будь-яких політиків на свій смак, вважає американський філософ і політолог Френсіс Фукуяма. Він зазначає, що в останні місяці зʼясувалося, що Маск схиляється до республіканської та консервативної позицій. Він заявив, що на користь свободи слова дозволив би Дональду Трампу повернутися в Twitter, і дуже недоречно вліз у питання геополітики – вторгнення Росії в Україну та відносини Китаю з Тайванем.
Засновник Bot Sentinel Крістофер Бузі вважає, що користувачі залишили соцмережу саме через зміну керівництва. «Ми вважаємо, що зростання кількості деактивацій є результатом того, що люди, засмучені придбанням Twitter Ілоном Маском, вирішили деактивувати власні акаунти на знак протесту», – говорив Бузі.
20 листопада Маск після опитування користувачів розблокував акаунт колишнього президента США Дональда Трампа у цій соцмережі. В опитуванні було підраховано понад 15 млн голосів, з яких 51,8% проголосували за поновлення акаунту Трампа.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.