Рекордна кількість заможних норвежців їде з батьківщини до країн із низькими податками, після того як уряд збільшив податок на багатство до 1,1%, пише The Guardian. Масовий відʼїзд коштує десятки мільйонів втрачених податкових надходжень.
⚡️ Лише 3 дні! Отримайте доступ до річної підписки Forbes Digital зі знижкою 40%. Промокод: MORNING. Оформлюйте підписку за посиланням.
Ключові факти
- Згідно з дослідженням газети Dagens Naeringsliv, у 2022 році Норвегію залишили понад 30 норвезьких мільярдерів та мультимільйонерів. Це більше, ніж загальна кількість заможних людей, які залишили країну за попередні 13 років.
- Очікується, що цього року їх поїде ще більше через підвищення податку на багатство в листопаді.
- Багато хто переїхав до Швейцарії, де податки набагато нижчі. Серед них мільярдер, промисловий магнат Кʼєлл Інге Рекке, який переїхав до італомовного кантону Лугано. 64-річний Рекке є четвертим найбагатшим норвежцем зі статком близько 19,6 млрд норвезьких крон ($1,9 млрд).
- Його переїзд обійдеться Норвегії приблизно в 175 млн норвезьких крон ($16,6 млн) у вигляді втрачених податкових надходжень на рік. Торік Рокке був найбільшим платником податків у країні.
- Оле Джемс-Онстад, почесний професор Норвезької школи бізнесу, сказав, що, за його оцінками, сукупний статок тих, хто залишив країну, становить щонайменше 600 млрд норвезьких крон ($57 млрд).
- Державний секретар міністерства фінансів Ерленд Грімстад сказав Guardian, що сподівається, що багаті норвежці повернуться. «Модель у Норвегії полягає в тому, що кожен повинен робити свій внесок відповідно до здібностей, і тому ті, у кого більше можливостей сплачувати податки, повинні платити трохи більше», – сказав він.
Контекст
Масовий відїзд відбувся через відносно невелике збільшення податку, спрямованого на надбагатих людей країни, які сплачують податки на багатство як на місцевому, так і на державному рівні. Сюди входить муніципальний податок у розмірі 0,7% на майно, що перевищує 1,7 млн норвезьких крон ($0,16 млн) для фізичних осіб або 3,4 млн норвезьких крон ($0,32 млн) для подружніх пар.
Існує також державна ставка податку на багатство у розмірі 0,3% для активів понад 1,7 млн норвезьких крон. У листопаді уряд підвищив державну ставку до 0,4% для активів понад 20 млн норвезьких крон для фізичних осіб та 40 млн норвезьких крон для подружніх пар, довівши максимальну ставку податку на майно до 1,1%.
Індонезія вирішила залучати заможних громадян з усього світу для довгострокового перебування. Країна пропонує візи на пʼять і 10 років тим, хто має на банківських рахунках не менш ніж 2 млрд рупій ($130 000), пише Bloomberg.
Водночас росіяни становили найбільшу частку закордонних покупців нерухомості у Дубаї минулого року, пише Bloomberg із посиланням на дані брокерської компанії Betterhomes. Інтерес росіян до житла в Дубаї різко зріс після початку війни в Україні, оскільки РФ зіткнулася з ще жорсткішими санкціями, це допомогло підняти вартість та кількість продажів квадратних метрів до рекордного рівня.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.