Фото: Facebook Оксен Лісовий
Категорія
Новини
Дата

Міністр освіти Лісовий подав свою дисертацію на перевірку після звинувачень у плагіаті

Фото: Facebook Оксен Лісовий

Новопризначений міністр освіти та науки Оксен Лісовий подав свою дисертацію на перевірку до Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти, про це він написав у соцмережах. Напередодні його звинуватили у плагіаті.

Головні матеріали Forbes Ukraine. Раз на тиждень на вашій пошті.

Ключові факти 

  • «Не менше за інших чекаю на її (перевірки) результати. І, як уже казав, у разі виявлення будь-яких порушень нової культури академічної доброчесності, до формування якої від мене буде особлива увага, відмовлюся від ученого ступеня кандидата наук», – написав Лісовий.
  • За словами міністра, щойно він отримає висновок – публічно його оприлюднить.
  • «Триматися за будь-які звання точно не збираюся. Я прийшов у міністерство не для цього, а робити реформи та працювати на якісну освіту глобального рівня», – додав він. 
  • Лісовий захистив кандидатську дисертацію з філософії на тему: «Соціокультурна самоідентифікація особистості» у 2012 році.
  • Після призначення його на посаду міністра у соцмережах почали зʼявлятися звинувачення у плагіаті.
  • Також інформація про те, що наукова робота Лісового не є унікальною, міститься на сайті «Помилки та фальсифікації у наукових дослідженнях». Там наводяться збіги дисертації Лісового з іншими науковими роботами, зокрема дисертацією Ярослава Арабчука, без зазначення у списку літератури. Також стверджується, що до дисертації Лісового майже повністю увійшла стаття Зуєва «Сучасна інформаційна цивілізація та проблема культурної самоідентифікації».

Контекст

18 березня премʼєр-міністр Денис Шмигаль заявив, що в Кабміні планується низка кадрових перестановок. За його словами, питання кадрових перестановок обговорювалося на засіданні партії «Слуга народу». Шмигаль повідомив, що будуть звільнені з посад міністр освіти ы науки Сергій Шкарлет, а на його місце призначений Оксен Лісовий. 

Верховна Рада на засіданні 20 березня звільнила трьох міністрів, серед них – міністра освіти і науки Сергія Шкарлета, якого теж раінше звинувачували у плагіаті.

21 березня Верховна Рада призначила Оксена Лісового міністром освіти замість Шкарлета. За це рішення проголосували 313 народних депутатів. Оксен Лісовий з 2010 року обіймає посаду директора Національного центру «Мала академія наук України» (МАН). 

Матеріали по темі
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні