Міністерство оборони кодифікувало і допустило до використання у підрозділах Сил оборони безпілотний авіаційний комплекс Poseidon вітчизняного виробництва, повідомили у Головному управлінні забезпечення супроводження життєвого циклу озброєння та військової техніки 22 січня. Комплекс призначений для розвідки, спостереження та коригування вогню.
Форум «Вільна» повертається 20 лютого, щоб стати вашим джерелом ідей, знайомств і можливостей. Долучайтеся до заходу за посиланням! 🎟
Ключові факти
- Літальні апарати комплексу мають електродвигуни та сучасну навігаційну систему.
- Він виконує завдання при температурі від −20 °С до +45 °С, навіть, під час сильного вітру.
- Заряду акумуляторів вистачає на кілька годин безперервної роботи.
- «Робоча висота цих безпілотників поза зоною досяжності багатьох вогневих засобів протиповітряної оборони противника», – повідомив заступник міністра оборони Дмитро Кліменков.
- За даними «Мілітарного», йдеться про H10 Poseidon компанії Swarmly. Безпілотники H10 Poseidon Mk II призначені для розвідки, спостереження та коригування вогню, зокрема, артилерії.
- Вони мають дальність роботи до 150 км на висоті до 4000 м. Їхня крейсерська швидкість – 75 км/год. Вони оснащені засобами захисту від ворожої радіоелектронної боротьби (РЕБ), мають ізраїльську оптику з 40-кратним зумом та тепловізійну камеру.
- БПЛА оснащений електродвигуном зі штовхаючим гвинтом, а також чотирма стаціонарно встановленими електродвигунами для вертикального злету і посадки. Рушійна установка такого типу використовується не тільки для злету, посадки та зависання у повітрі, а й для аварійного приземлення замість використання аварійного парашута.
- Дрон працює навіть за відсутності супутникового зв’язку, дуже тихо літає і не залишає теплового сліду.
- У 2022 році волонтери ГО «Справа Громад» та Фонду Порошенка передали Десантно-штурмовим військам безпілотну систему Poseidon. Вартість комплекса становила понад €318 000.
Контекст
У 2024-му Україна вже перевиконала план із виготовлення 1 млн дронів, а новою амбітною метою стане виробництво 3000 крилатих ракет. 19 листопада 2024-го президент Володимир Зеленський, виступаючи у Верховній Раді, презентував План внутрішньої стійкості, який передбачає виробництво у 2025 році щонайменше 30 000 далекобійних дронів і 3000 крилатих ракет і ракет-дронів. Що стоїть за цими планами, які виклики можуть виникнути та які ракети вже випускає Україна, читайте в матеріалі Forbes.
6 грудня Сили оборони України отримали першу партію новітніх ракет-дронів «Пекло». Нове озброєння має дальність ураження 700 км та швидкість 700 км на годину. Це була перша серія ракет-дронів українського виробництва, які передали до війська, та запуcтили у серійне виробництво.
У грудні 2024-го Міноборони передало 2,1 млрд грн безпосередньо бойовим підрозділам ЗСУ для закупівлі безпілотників.
21 січня Кабінет Міністрів підтримав пропозицію Міноборони і відтепер щомісяця між бригадами ЗСУ розподілятиметься 2,5 млрд грн для закупівлі БПЛА, повідомив міністр оборони Рустем Умєров.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.