Категорія
Новини
Дата

Мобільний звʼязок та інтернет у Росії погіршаться після виходу Nokia та Ericsson – Reuters

Вихід з ринку РФ виробників телекомунікаційного обладнання Nokia та Ericsson наприкінці року може завдавати шкоди мобільним мережам країни у довгостроковій перспективі, викликаючи погіршення зв'язку у звичайних росіян, пише Reuters.

Інвестувати? Почекати? Продавати? Війна змінює все, крім обов’язку лідера приймати виважені рішення. Вже 30 травня 40+ спікерів поділяться досвідом на Першій щорічній конференції про фінанси, інвестиції та економічне зростання. Купуйте квиток за посиланням.

Ключові факти

  • Пʼять високопоставлених керівників телекомунікаційних компаній та інші джерела в галузі заявили, що російські користувачі мобільних телефонів, найімовірніше, зіткнуться з більш повільним завантаженням, великою кількістю скинутих викликів, викликів, які не будуть зʼєднані, і тривалішими відключеннями, оскільки оператори втрачають можливість оновлювати програмне забезпечення, а також доступ до запасних частин.
  • Ericsson і Nokia, на частку яких у сукупності припадає велика частка ринку телекомунікаційного обладнання та майже 50% за кількістю базових станцій у Росії, виробляють усе, починаючи від телекомунікаційних антен і закінчуючи обладнанням, що зʼєднує оптоволокно, що передає цифрові сигнали.
  • Вони також надають важливе програмне забезпечення, що дає можливість різним частинам мережі працювати разом.
  • «Ми працюємо ближче до кінця року, коли закінчиться термін дії всіх винятків (від санкцій)», – заявив Reuters фінансовий директор Ericsson Карл Мелландер. Генеральний директор Nokia Пекка Лундмарк повторив цю думку в інтервʼю: «Наш вихід буде повним. Ми не збираємося нічого постачати до Росії».
  • Досі російська економіка витримувала санкції та експортний контроль, запроваджені Заходом через вторгнення РФ в Україну, але майбутній вихід Nokia та Ericsson може вплинути на повсякденне життя росіян.
  • Галузеві джерела очікують, що розрив звʼязків з іноземними фірмами відкине російські комунікації на ціле покоління, тоді як решта країн світу просуваються вперед у розгортанні технологій 5G.

Контекст

У серпні шведський виробник телекомунікаційного обладнання Ericsson заявив, що найближчими місяцями поступово згортатиме свою діяльність у Росії в міру того, як виконає свої зобовʼязання перед клієнтами.

Згодом шведські ЗМІ повідомили, що продукція, на яку Ericsson отримала дозвіл на експорт до Росії, може бути використана з військовою метою.У компанії заявили, що її продукція призначена для використання з цивільною, а не військовою метою. Шведська влада опублікувала заяву, в якій йдеться, що винятки стосуються цивільного використання та цивільних кінцевих користувачів.

Раніше фінська Nokia вже оголосила про своє рішення піти з Росії, що торкнеться близько 2000 співробітників. У компанії не відповіли на прохання прокоментувати, коли завершиться вихід.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні