Міжнародний валютний фонд (МВФ) оприлюднив поліпшений прогноз для України за підсумками першого перегляду програми розширеного фінансування EFF, пише «Інтерфакс-Україна». Згідно із ним, інфляція цьогоріч знизиться до 15,5%, а реальні доходи збільшаться на 1%.
Ключові факти
- У початковому прогнозі наприкінці березня цього року МВФ прогнозував інфляцію за підсумками цього року 20% після 26,6% торік і зниження реальних доходів ще на 2% після їхнього падіння на 21,1% торік, зазначає інформагентство.
- В оновленому звіті підтверджено прогноз динаміки ВВП України цього року від -1% до +3%.
- МВФ поліпшив очікування зростання номінального ВВП цього року з 6,05 трлн грн до 6,5 трлн грн. В оновленому макропрогнозі також знижено прогноз безробіття на цей рік з 20,9% до 19,4%.
- За новими оцінками Фонду, зростання приватних заощаджень цього року становитиме 25,6%, інвестицій – 12,2%, раніше він очікував їх на рівні відповідно 31,8% і 15,8%.
- Щодо держфінансів МВФ поліпшив прогноз дефіциту до 19,1% ВВП з 20,4% ВВП. Оцінку чистого зовнішнього фінансування було знижено з 19,8% ВВП до 17,1% ВВП.
- Також МВФ значно поліпшив прогноз зростання держборгу цього року – з 98,3% ВВП до 88,1%.
- Згідно з оновленим макропрогнозом, держборг продовжить зростати ще два роки і досягне піку в 100,7% ВВП у 2025 році, тоді як первісний прогноз припускав його пік у 105% ВВП уже наступного року.
Контекст
31 березня рада виконавчих директорів МВФ затвердила чотирирічну програму розширеного фінансування (The Extended Fund Facility) обсягом $15,6 млрд. Програма входить до загального пакета підтримки України міжнародними партнерами на суму $115 млрд.
Ключова мета програми – підтримання фіскальної, зовнішньої, цінової та фінансової стабільності в умовах надзвичайно високого рівня невизначеності, відновлення боргової стійкості в перспективі як за базовим, так і за песимістичним сценаріями.
Програма спрямована на просування реформ і зміцнення інституцій для стимулювання сталого довгострокового економічного зростання на тлі післявоєнної відбудови та набуття Україною членства в ЄС.
У квітні Україна отримала перший транш на $2,7 млрд. Загалом цього року очікуються три транші на $4,5 млрд.
23 травня місія МВФ розпочала роботу щодо першого перегляду програми розширеного фінансування EFF з Україною. 30 травня Україна та МВФ уклали угоду на рівні персоналу щодо перегляду чотирирічної програми співпраці. У червні уряд затвердив оновлені лист про наміри та меморандум з МВФ про економічну та фінансову політику.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.