Категорія
Новини
Дата

МВФ поліпшив прогноз для ВВП України до «плюс» 1-3%

Міжнародний валютний фонд (МВФ) прогнозує більш потужне економічне відновлення в Україні й покращив прогноз зростання ВВП до «плюс» 1-3%. Про це йдеться в підсумках першого перегляду програми EFF для України.

📲 45 секунд – на один пост, 20 хвилин на день, щоб дізнатися головні економічні та бізнесові новини. Підписуйтеся на Telegram-канал Forbes Ukraine, щоб економити час.

Ключові факти

  • Фонд очікує більше відновлення, оскільки економіка поступово адаптується до умов війни, йдеться у повідомленні.
  • «Експерти МВФ підвищили прогнози зростання реального ВВП на 2023 рік до діапазону 1-3% (попередній діапазон коливався на рівні від «мінус» 3% до 1%», – зазначається у документі.
  • Однак, перспективи залишаються вкрай невизначеними, оскільки зберігається винятково висока невизначеність, повʼязана з війною, йдеться у повідомленні.

Контекст 

Наприкінці квітня НБУ поліпшив прогнози щодо зростання економіки у 2023 році. Якщо в минулому прогнозі було символічне зростання ВВП на 0,3%, то тепер регулятор прогнозує +2% за підсумками року. 

Такий прогноз базується на очікуванні, що істотних дефіцитів електроенергії надалі не буде, «за винятком локальних та ситуативних дефіцитів у другому півріччі».  

Також позитивно має вплинути збільшення видатків бюджету на тлі значних обсягів міжнародної фінансової допомоги – це підтримає економічну активність та споживання, йдеться у пресрелізі НБУ.  

За даними Нацбанку, завдяки міжнародній допомозі зберігається чистий приплив валюти в Україну. Фінансова допомога партнерів компенсує дефіцит поточного рахунку, який залишається значним через збільшення імпорту на тлі поступового відновлення внутрішнього попиту, витрати українських мігрантів за кордоном, а також у зв’язку зі стриманим експортом внаслідок зниження врожаїв та обмеженості логістичних шляхів. 

Загальні надходження від партнерів можуть перевищити $42 млрд, завдяки чому міжнародні резерви зростуть до більш як $34 млрд (за підсумками березня вони становили $31,9 млрд).

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні