Шахраї почали створювати у месенджерах фейкові боти оператора зв’язку «Київстар», під приводом компенсації вони розповсюджують фішингові посилання, повідомляє Міністерство внутрішніх справ.
Amazon інвестує мільярди доларів у ШІ, роботів та машинне навчання. Якими принципами й правилами керується компанія?
Дізнайтеся вже 22 листопада на Forbes Tech 2024. Купуйте квиток за посиланням!
Ключові факти
- У рамках нової фішингової схеми шахраї пропонують абоненту перейти за посиланням та зареєструватися, щоб отримати гроші.
- Таким чином зловмисники отримують доступ до сторінок у соцмережах і онлайн-банкінгу.
- У МВС закликали українців не переходити за сумнівними посиланнями, не ділитися номерами телефонів та особистими даними, довіряти тільки перевіреній інформації на офіційних сторінках компанії.
Контекст
Зранку, 12 грудня, абоненти «Київстару» з усієї України не змогли скористатися послугами мобільного звʼязку та доступом в інтернет через масштабний збій. У компанії заявили про технічні проблеми. Через збій також не працює нацроумінг. Причиною технічного збою у роботі оператора стала хакерська атака, повідомили Forbes у пресслужбі компанії.
Президент «Київстару» Олександр Комаров зазначив, що кібератака була дуже потужною. За його словами, відбулося «проникнення в ІТ-інфраструктуру та її руйнування». Основна мета атаки – максимальне руйнування інтелектуальної інфраструктури оператора, зазначив очільник компанії.
СБУ відкрила кримінальне провадження за фактом кібератаки на «Київстар». Одна з версій, яку наразі досліджують слідчі СБУ, – за цією хакерською атакою можуть стояти російські спецслужби.
У своєму відеозверненні Комаров заявив, що терміни відновлення сервісів «Київстару» остаточно не зрозумілі. Він додав, що «Київстар» надасть компенсацію абонентам, які не мали звʼязку або не могли скористатися сервісами оператора.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.