Категорія
Новини
Дата

Надходження від «податку на Google» зросли, він приніс 2,1 млрд грн у третьому кварталі

Держбюджет у третьому кварталі отримав 2,1 млрд грн завдяки так званому податку на Google, повідомив народний депутат, голова податкового комітету Верховної Ради Данило Гетманцев. Найбільше до бюджету сплатили Google, Apple та Sony.

Інвестувати? Почекати? Продавати? Війна змінює все, крім обов’язку лідера приймати виважені рішення. Вже 30 травня 40+ спікерів поділяться досвідом на Першій щорічній конференції про фінанси, інвестиції та економічне зростання. Купуйте квиток за посиланням.

Ключові факти

  • За даними Гетманцева, за третій квартал було подано 96 декларацій і задекларовано €26,6 млн та $29,9 млн, або 2,092 млрд грн.
  • У другому кварталі цього року задекларовано до сплати €25,7 млн та $27,7 млн, або 2,054 млрд грн.
  • «Очікуване збільшення надходжень відбулося», – написав депутат.
  • Найбільші суми до бюджету України сплатили Google, Apple, Sony, Ebay, Amazon, Meta Platforms і Netflix.
  • OnlyFans за надання послуг на території України з початку року сплатила $944 100.
  • У 2023 році міжнародні компанії сплатили 8 млрд грн ПДВ до державного бюджету.

Контекст

У червні 2021-го Верховна Рада ухвалила закон, яким вводиться «податок на Google». Головна новація – зобов’язати іноземних техногігантів сплачувати 20% податку на додану вартість (ПДВ), як і інший зареєстрований в Україні бізнес. Необхідність введення цифрового податку аргументувалася тим, що діяльність корпорацій проводиться без належного оподаткування, а це призводить до втрат держбюджету та створює неконкурентне середовище для резидентів-платників. Тоді Гетманцев казав, що держбюджет недоотримує лише від рекламних послуг близько 3 млрд грн.

За перше півріччя 2023 року «податок на Google» приніс майже 4 млрд грн. Найбільші суми за результатами декларування другого кварталу сплатили Google Ireland Limited, Google Commerce Limited, Apple Distribution International Limited, Valve Corporation, Ebay Marketplaces GMBH, Fenix International Limited.

За девʼять місяців року «податок на Google» приніс майже 6 млрд грн, це більше, ніж за весь минулий рік. Минулого року він становив 4,3 млрд грн.

Загалом за час дії відповідної норми Податкового кодексу платниками ПДВ зареєструвалися 98 нерезидентів – надавачів цифрових послуг. До державного бюджету ними було сплачено еквівалент 10,2 млрд грн.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні