Категорія
Новини
Дата

«Нафтогаз» залучив грант на майже €200 млн для закупівлі газу

«Нафтогаз України» та Європейський банк реконструкції та розвитку підписали угоду, згідно з якою Уряд Норвегії профінансує закупівлю імпортного газу для України на суму до €188,8 млн, фінансування здійснюватиметься через грант ЄБРР, повідомляє НАК.

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Ключові факти

  • Згідно з повідомленням, «грант дає змогу закупити обсяг газу, що повністю закриває всі потреби України в блакитному паливі до кінця цього опалювального сезону».
  • Зокрема, йдеться про безповоротне грантове фінансування, воно не передбачає повернення коштів, стягнення будь-яких процентів чи зборів із «Нафтогазу» та українського уряду.

Контекст

У червні 2022 року Європейський банк реконструкції та розвитку повідомив, що видасть позику НАК «Нафтогаз» розміром €300 млн, перші €50 млн з яких призначені на термінові закупівлі газу. Ці кошти потрібні для екстрених закупівель обсягів, необхідних для підготовки газової системи України до опалювального сезону. Загалом «Нафтогаз» планував акумулювати €1 млрд, щоб придбати до 1 млрд куб. м газу, аби забезпечити достатню кількість газу в системі до осені.

У жовтні ЄБРР планував виділити НЕК «Укренерго» додатково €300 млн позики на обладнання та поточну ліквідність і €200 млн НАК «Нафтогаз України» на закупівлю газу, розповів член ради директорів ЄБРР Артем Шевальов у кулуарах Міжнародної експертної конференції з відновлення України в Берліні. «На жаль, із вибиранням тих €300 млн, які ще влітку затверджені, виникла пауза, повʼязана з реструктуризацією нафтогазівських бондів, але воно вже почалося. Минулого тижня, якщо не помиляюся, перші €11 млн уже вибрано», – зазначив банкір.

Під час Всесвітнього економічного форуму у Давосі «Нафтогаз України» домовився про резервування додаткових обсягів газу, необхідних Україні для завершення опалювального сезону, повідомив голова правління НАК Олексій Чернишов. За його словами, під час форуму відбулися відповідні зустрічі з міжнародними установами та провідними енергетичними компаніями.

У січні Кабінет Міністрів ухвалив розпорядження, яким дозволив НАК «Нафтогаз України» залучити грант ЄБРР на суму майже €189 млн.

Матеріали по темі

26 вересня на Форумі «Енергія бізнесу» Forbes збирає регуляторів і лідерів бізнесу. Мета заходу — обговорити проблеми і знайти рішення, які дозволять зробити українську енергетику дешевою, рясною та стійкою. Встигніть купити квиток!

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні