Категорія
Новини
Дата

Найбільше у світі випробування чотириденного робочого тижня. Що показало дослідження в Ісландії

У період з 2015-го по 2019 рік в Ісландії пройшло найбільше в світі випробування чотириденного робочого тижня. Дослідники представили результати, заявивши, що скорочення робочого часу мало «приголомшливий успіх», пише Independent.

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Ключові факти

  • Участь в експериментальній програмі взяли понад 2500 осіб, що становить близько 1% працездатного населення Ісландії. Зокрема, офісні працівники, співробітники лікарень і соціальних служб.
  • Вони перейшли з 40-годинного робочого тижня на 35- або 36-годинний без зменшення заробітної плати.
  • Спільне дослідження аналітичного центру Autonomy у Великій Британії й Асоціації за стійкість і демократію (Alda) в Ісландії показав, що працівники, які брали в ньому участь, стали менш схильні до стресу й вигорання, а їхнє здоровʼя та баланс між роботою й особистим життям покращилися.
  • В результаті, за словами дослідників, продуктивність праці співробітників не змінилася або зросла.
  • Це призвело до того, що профспілки змушені були переглянути режим роботи, і тепер 86% робочої сили Ісландії або перейшли на коротший робочий день за таку саму оплату, або отримають на це право.

Контекст

Подібні випробування скорочення робочого часу також проводяться в інших країнах. У лютому уряд Іспанії ухвалив запровадження чотириденного робочого тижня. Експеримент триватиме три роки, в рамках якого компаніям пропонують фіндопомогу в разі добровільного переведення персоналу на 32-годинний трудовий тиждень зі збереженням зарплати. Також із грудня 2020 року гігант споживчих товарів Unilever у Новій Зеландії почав експеримент із тестування чотириденного робочого тижня.

Новозеландська страхова компанія Perpetual Guardian провела дослідження чотириденного трудового тижня, у якому робочі години скоротили з 37,5 до 30. Внаслідок чого не було виявлено зменшення продуктивності в офісних працівників при збереженні обсягу завдань. Результати цього дослідження не викликають здивування, враховуючи, що в компаніях деяких найпродуктивніших країн світу, таких як Норвегія, Данія, Німеччина та Нідерланди, співробітники працюють у середньому близько 27 годин на тиждень, зазначає Change Recruitment Group. Натомість Японія, де в компаніях персонал працює понаднормово, займає за продуктивністю праці 20-те місце з 35 країн.

Матеріали по темі

26 вересня на Форумі «Енергія бізнесу» Forbes збирає регуляторів і лідерів бізнесу. Мета заходу — обговорити проблеми і знайти рішення, які дозволять зробити українську енергетику дешевою, рясною та стійкою. Встигніть купити квиток!

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні