Категорія
Новини
Дата

НБУ запропонував банкам обмін безготівкової валюти на готівкову через дефіцит у касах

Національний банк України вживає заходів для розвʼязання проблем із браком готівкової валюти в касах окремих банків, ідеться у повідомленні НБУ. Проблема спричинена логістичними труднощами з її доставкою з-за кордону, пояснив регулятор.

Ключові факти

  • Для розвʼязання проблеми НБУ за необхідності здійснюватиме операції з обміну безготівкової валюти банків на готівкову валюту для підкріплення кас банківських установ. Перша операція з обміну готівкової валюти на безготівкову відбудеться сьогодні, 7 вересня. НБУ проводитиме такі операції, доки це буде необхідно. 
  • Поточний брак готівкової валюти в окремих банках є тимчасовим, наголосив заступник голови НБУ Юрій Гелетій. 
  • Нацбанк також рекомендує банкам збільшити обсяги завезення готівкової валюти, щоб унеможливити виникнення відповідних труднощів у майбутньому. 
  • У НБУ наголосили, що операції з обміну готівкової валюти на безготівкову між Нацбанком та банками жодним чином не впливатимуть на обсяг міжнародних резервів України.     

Контекст

У серпні 2022 року українці купили $1,47 млрд, продали $1,36 млрд, свідчать дані НБУ. Вперше з початку повномасштабного вторгнення РФ фізособи в Україні за серпень купили на $107 млн валюти більше, ніж продали.

У серпні українці продали на $1,168 млрд валюти готівкою, безготівково – на $199 млн, а купили $1,346 млрд готівкою і $128 млн валюти безготівково.

Матеріали по темі
Спеціальний воєнний випуск Forbes до Дня Незалежності

Спеціальний воєнний випуск Forbes до Дня Незалежності

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні