Категорія
Новини
Дата

Німеччина націоналізує імпортера газу Uniper на тлі загострення енергетичної кризи

Німеччина домовилась про націоналізацію основного імпортера газу в країні – компанію Uniper. Рішення ухвалили після того, як попередня багатомільярдна фінансова допомога не змогла утримати імпортера на плаву, повідомляє Reuters.

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Ключові факти

  • Берлін погодився викупити частку, що належить фінській Fortum в німецькому імпортері газу, щоб убезпечити його операції і продовжити його бізнес, що стало останнім кроком, щоб зберегти світло і опалення в Німеччині цієї зими.
  • «Держава зробить все можливе, щоб компанії завжди залишалися стабільними на ринку», – заявив міністр економіки Німеччини Роберт Габек, оголосивши про націоналізацію Uniper та інші кроки, які допоможуть Німеччині уникнути нормування енергії цієї зими.
  • Після покупки частки Fortum німецькій державі належатиме близько 99% акцій Uniper, йдеться у повідомленні міністерства економіки. 
  • За даними Uniper, угода передбачає вливання капіталу у розмірі €8 млрд ($7,94 млрд). Вливання капіталу урядом Німеччини довело загальний пакет допомоги до €29 млрд.
  • Очікується, що угоду буде завершено до кінця року, пише Bloomberg.
  • У компанії повідомили, що сьогоднішня угода «вносить ясність у структуру власності, дозволяє продовжувати роботу і виконувати роль постачальника критично важливої для системи енергії».
  • Акції Uniper упали на 23%, а акції Fortum зросли на 20%.

Контекст

За даними Bloomberg, збитки Uniper від пошуку альтернативних Росії постачальників, ймовірно, перевищать €18 млрд цього року. Компанія вже повідомила про збитки у розмірі понад €12 млрд за перше півріччя, що є одним із найбільших збитків у корпоративній історії Німеччини.

У компанії зазначили, що більше половини чистих збитків повʼязані із різким скороченням поставок газу з Росії, яка скоротила потоки газу газопроводом «Північний потік – 1». Збиток також включає втрати у розмірі €2,7 млрд від зупинки проєкту газопроводу «Північний потік – 2».

Раніше Uniper мала отримати допомогу на €15 млрд, погоджену з урядом, після того, як Росія різко скоротила потоки газу, змусивши компанію купувати газ в інших місцях за набагато вищими цінами.

Зазначається , що ця допомога оголила залежність Німеччини від імпорту російського газу, на який припадало близько 55% від загального обсягу минулого року, а також витрати, повʼязані з пошуком альтернативних джерел для забезпечення провідної економіки Європи, йдеться у матеріалі.

Кілька днів тому стало відомо, що Німеччина націоналізує німецький підрозділ російської нафтової компанії «Роснефть», включаючи частки у трьох нафтопереробних заводах. Мережевий регулятор Німеччини (BNetzA) стане довірчим керуючим компаній RN Refining & Marketing та Rosneft Deutschland, на частку яких припадає близько 12% нафтопереробних потужностей Німеччини, а також її частки на нафтопереробних заводах у Шведті, Карлсруе та Фобурзі.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні