Категорія
Новини
Дата

Nissan зазнав збитків у розмірі $687 млн, продавши російський бізнес за €1 

Японський автовиробник Nissan Motor Co передасть свій бізнес у Росії державній компанії за €1, повідомила компанія у вівторок, зазнавши таким чином збитків у розмірі близько $687 млн. Це один з найдорожчих виходів глобальної компанії з російського ринку за останній час, пише Reuters.

Forbes запустив YouTube-проєкт «Країна героїв». Дивіться новий епізод про ХЕРСОН після окупації

Ключові факти

  • Компанія передає свої частки у ТОВ «Ніссан Мануфекчурінг Росія» Центральному науково-дослідному автомобільному і автомоторному інституту «НАМІ», йдеться у повідомленні. Угода дасть Nissan право викупити бізнес протягом шести років, заявили у Мінпромторгу Росії.
  • Угода відображає дії основного акціонера Nissan, французького автовиробника Renault, який у травні продав свій контрольний пакет акцій російського автовиробника АвтоВАЗ російському інвестору.
  • За даними міністерства, угода стосується виробничих та дослідницьких потужностей Nissan в Санкт-Петербурзі, а також центру продажів і маркетингу в Москві.
  • Nissan заявив, що очікує на надзвичайні збитки у розмірі близько 100 млрд ієн ($687 млн), але зберігає свій прогноз прибутку на фінансовий рік, що закінчується в березні.
  • Renault, якій належить 43% Nissan, підрахувала, що рішення японського партнера призведе до скорочення її чистого прибутку на €331 млн в другій половині 2022 року.
  • Повідомляється, що Renault продала свою частку в АвтоВАЗі за один рубль.
  • Угода з Nissan мала «велике значення для галузі», заявив у своїй заяві міністр промисловості та торгівлі Росії Денис Мантуров.

Контекст

Петербурзький завод Nissan за підсумками 2021 року випустив 45 040 автомобілів, що на 17% більше у порівнянні з попереднім роком. З листопада минулого року підприємство працює у дві зміни. Чисельність працівників заводу становить близько 2000 осіб.

Nissan припинив виробництво на своєму заводі в Санкт-Петербурзі в березні через збої в ланцюжку поставок. З того часу компанія та її місцевий підрозділ стежили за ситуацією, йдеться у повідомленні. Але, за словами представників Nissan, «не було видно» змін у зовнішньому середовищі, що спонукало прийняти рішення про вихід з ринку.

Молодший партнер з альянсу – Mitsubishi Motors Corp – також розглядає можливість виходу з Росії, повідомляє газета Nikkei. Представник Mitsubishi ж наголосив, що це питання ще не вирішено.

Вихід з ринку РФ відбувається на тлі серйозних змін у відносинах Nissan з Renault. У понеділок вони заявили, що ведуть переговори про майбутнє свого альянсу, зокрема, Nissan розглядає можливість інвестування Renault в нове підприємство з виробництва електромобілів.

Ці переговори, які можуть призвести до найбільшого перезавантаження альянсу з 2018 року, також включали можливість продажу Renault частини свого контрольного пакета акцій Nissan, повідомили Reuters два джерела.

Матеріали по темі
Новий випуск Forbes Ukraine

Новий випуск Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні