Норвегія виділила Україні на закупівлю газу $195 млн /Getty Images
Категорія
Новини
Дата

Норвегія виділила Україні на закупівлю газу $195 млн

1 хв читання

Getty Images

Уряд Норвегії погодився допомогти Україні в закупівлях газу, надавши фінансування в розмірі 2 млрд норвезьких крон ($195 млн), пише Reuters.

Ключові факти

  • Кошти, які є частиною раніше оголошеного пакету допомоги в 10 мільярдів крон, надійдуть через Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР).
  • «Важливо спрямувати підтримку через створену міжнародно визнану організацію, яка забезпечить ефективне та прозоре використання фінансування», – заявив міністр фінансів Норвегії Трюґве Слагсволд Ведум.

Контекст

Головна причина нестачі коштів – це різниця між вартістю імпортного газу й тарифами для українських споживачів. «Нафтогаз» імпортує газ по $1100–1200 за 1000 кубометрів, а має продавати його по $200–250», – заявляв вже ексголова НАК Юрій Вітренко.

Основну частину газу «Нафтогаз» продає населенню й теплокомуненерго за фіксованим тарифом: для населення – 7,96 грн за кубометр, а для теплокомуненерго – 7,42 грн за кубометр. Біржова вартість газу в Україні коливається в межах 30 грн за кубометр, свідчать дані Української енергетичної біржі. Упродовж воєнного стану й шести місяців після нього тарифи для населення не зростатимуть, обіцяв прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

У червні 2022 року «Нафтогаз» уклав кредитну угоду з ЄБРР про відкриття поновлюваної кредитної лінії у розмірі до €300 млн для придбання імпортованого природного газу.

У серпні стало відомо, що Канада виділить Україні 450 млн канадських доларів (близько 12,7 млрд грн) допомоги на закупівлю газу до опалювального сезону. 

Влітку Норвегія стала лідером із постачання газу в ЄС та планує підтримувати нинішній високий рівень видобутку газу до кінця десятиліття, оскільки Європа планує відмовитися від російського імпорту через вторгнення до України. 

Очікується, що цього року скандинавська країна видобуде близько 122 млрд кубометрів газу, згідно з офіційними прогнозами, зробленими у травні, що на 8% більше, ніж у 2021 році. Це, ймовірно, побʼє рекорд, встановлений пʼять років тому.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Попередній слайд
Наступний слайд
В новому журналі Forbes Ukraine: список NEXT 250 перспективних компаній малого та середнього бізнесу

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні