Категорія
Новини
Дата

«Нова пошта» збільшила кількість доставлених посилок і вантажів за рік майже на третину

За результатами 2023 року «Нова пошта» доставила на 30% більше посилок, ніж у 2022-му – 412 млн відправлень. Про це йдеться у пресрелізі компанії.

📲 45 секунд – на один пост, 20 хвилин на день, щоб дізнатися головні економічні та бізнесові новини. Підписуйтеся на Telegram-канал Forbes Ukraine, щоб економити час.

Ключові факти

  • Найчастіше у 2023 році через «Нову пошту» українці відправляли одяг і взуття, товари для дому, техніку та електроніку, товари для краси і здоров’я, а також інструменти.
  • Зокрема, компанія доставила 10,2 млн міжнародних посилок, що удвічі більше, ніж роком раніше.
  • Як зазначає НП, українці стали частіше замовляти товари із міжнародних інтернет-магазинів через сервіс NP Shopping – на 55% більше, ніж у 2022 році. Найпопулярніші країни для замовлень – Китай, США, Польща, Німеччина та Велика Британія, а улюблені магазини українців – Aliexpress, Amazon, iHerb. 
  • Також за останній рік зросла середня вага міжнародної посилки – з 1,3 кг у 2022 році до 11 кг у 2023-му.

Контекст

Мережа відділень і поштоматів «Нової пошти» в Україні за 2023 рік збільшилася майже на 5000 одиниць, до 27 050. Загалом покриття мережі зросло за рік на 20%.

Протягом девʼяти місяців 2023-го «Нова пошта» працювала з прибутком. Чистий дохід компанії сягнув 25,7 млрд грн, операційний прибуток – 2,7 млрд грн, чистий прибуток – 3,2 млрд грн. Інвестиції у розвиток мережі в Україні сягнули 2,4 млрд грн. 

Компанія сплатила 6,4 млрд грн податків до бюджетів усіх рівнів. А загальна кількість податків і зборів, переказаних до бюджетів усіх рівнів групою компаній, становила 7,8 млрд грн. 

Попри війну, капіталізація «Нової пошти» становить понад $1 млрд. Компанія не відмовляється від планів збільшити капіталізацію до $3–5 млрд, розповів раніше співвласник НП Вячеслав Климов під час «Business Breakfast з Володимиром Федоріним».

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні