Категорія
Новини
Дата

Очільник БЕБ пояснив різницю в підходах до справ про несплату ренти меткомбінатами Жеваго та Ахметова

Очільник БЕБ Вадими Мельник відкидає можливість політичного впливу на бюро в питаннях підходів до справ щодо несплати ренти меткомбінатами Костянтина Жеваго та Ріната Ахметова. Про це він сказав в інтервʼю НВ.Бізнес, відповідаючи на питання, чому БЕБ з усіма меткомбінатами судиться по-різному.

Список найбільших експортерів, рік війни Зеленського, пригоди Баффета в Україні, реанімація бізнесу Rozetka та ще два десятки ексклюзивних матеріалів. Forbes Україна випустив новий номер журналу. Купити його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням.

Ключові факти

  • Мельник заявив, що через обсяги робіт, необхідні слідчі дії та аналітичні дослідження, «щось виривається вперед, щось відстає». 
  • «Якщо ми кажемо про «Метінвест» – там чотири ГЗК. Жеваго (Ferrexpo) – два ГЗК. Напевно, там трошки швидше іде процес, експертизи і таке інше. Це – економічний злочин, він не може швидко розслідуватися. Всі ці фактори впливають», – зазначив очільник БЕБ. 
  • За його словами, почати одну справу проти всіх не дозволяє Кримінальний процесуальний кодекс. 
  • «Це зовсім різні субʼєкти, тому окремі кримінальні провадження. Якщо прокурор вирішить обʼєднати справи в одне кримінальне провадження, немає проблеми. У будь-якому випадку спрямувати КП до суду необхідно по кожному субʼєкту окремо», – зазначив Мельник.
  • Він також заявив, що жодного політичного впливу на розслідування БЕБ немає. «Знаєте, люди кажуть: от якось воно так співпало. Це саме той випадок. Тими ж самими гірничо-збагачувальними комбінатами ми займалися набагато раніше, чим з’явився фільм про батальйон Монако», – сказав Мельник.

Контекст

Всі справи проти меткомбінатів стосуються підходу до розрахунку ренти: податкові органи вважають, що має оподатковуватись кінцевий продукт (збагачена руда, або концентрат-окатки), видобувні підприємства відстоюють позицію, що рента має сплачуватись лише за видобуту руду, а решта процесу збагачення – це виробнича діяльність.

5 січня 2022 року в ArcelorMittal Кривий Ріг заявили про арешт рахунків підприємства у межах розслідування щодо рентних платежів. Компанія категорично відкидала всі звинувачення, наполягаючи на своїй правоті та вказуючи як аргумент на відсутність претензій з боку податкових органів. У березні 2022 року прокуратура закрила кримінальну справу проти АМКР, комбінат перерахував 2,2 млрд грн до бюджету. 

Полтавський комбінат Костянтина Жеваго наразі в суді. Там є арешт рахунків, і підозра бухгалтеру

У «Метінвеста» Ріната Ахметова були обшуки ще до війни, зараз про активні дії щодо цієї справи інформації немає.

Матеріали по темі
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні