Обʼєднана гірничо-хімічна компанія за останні місяці уклало контракти на ще 80 000 т для кінцевих споживачів у ЄС та контрагентів у США, повідомляє пресслужба ОГХК. Планові обсяги постачання на 2024 рік вже сягають 200 000 т.
За 107 років існування Forbes логотип змінювався 18 разів, але таким авангардним і вільним світ його бачить вперше. В новому числі журналу Forbes Ukraine: сучасне мистецтво, топ-50 благодійних фондів, альтернативна енергетика, 30 до 30. Замовляйте вже зараз!
Ключові факти
- Минулого року компанії вдалося відвантажити понад 102 000 т продукції.
- За 4 квартал 2023 року та 1 квартал 2024 року ОГХК підписало контрактів на ще близько 80 000 т.
- За словами першого заступника голови правління компанії Єгора Перелигіна, компанії вдалося відкрити бренд ОГХК для відомих кінцевих споживачів в Італії, Іспанії та Німеччині.
- Він також додав, що за результатами другого кварталу, рутил та циркон підприємства можуть стати абсолютно регулярними та ключовими компонентами в сировинних портфелях великих переробників в Італії, Іспанії та Німеччині.
- Водночас стратегічними партнерами щодо ільменітового концентрату ОГХК залишаються компанії у США та Чехії.
- «Також відкриваємо експортні «двері» для ільменіту Іршанського ГЗК одному з найбільших кінцевих споживачів у Північній Америці», – повідомив Перелигін.
Контекст
ОГХК входить у десятку найбільших видобувників титанових і цирконієвих руд у світі та є найбільшою в Європі. У 2020-му ОГХК виробила майже 350 000 т концентратів титанових руд і циркону, за даними BDO Corporate Finance, яка є радником із приватизації ОГХК. Понад 60% продукції експортується до країн Азії: 39% – до Китаю, 12% – до Японії, 9% – до Туреччини.
Останні роки компанія прибуткова – 528 млн грн у 2021 році, за виручки 4,6 млрд грн, свідчать дані YouControl. У 2022-му фінансові результати компанії погіршились, дебіторська заборгованість зросла до 1,7 млрд грн, розповідав співрозмовник Forbes у ФДМ.
Фонд держмайна планує виставити ОГХК на велику приватизацію в «першій хвилі». Найближчим часом разом з радником – компанією BDO – фонд має визначити стартову ціну для проведення відкритого аукціону в системі «Prozorro.Продажі».
У 2021-му ФДМ намагався тричі продати ОГХК зі стартовою ціною 3,7 млрд грн, однак жодного разу аукціон так і не вдалося провести через відсутність покупців.
У жовтні ОГХК розпочала відвантаження ільменітового концентрату з Іршанського ГЗК до Чехії.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.