Категорія
Новини
Дата

OpenAI приєднається до Meta, Google й Apple у Дубліні. Творець ChatGPT відкриє другий офіс в Європі

Творець ChatGPT компанія OpenAI планує відкрити офіс у столиці Ірландії Дубліні. Він стане другою базою компанії після Лондона за межами США. Про це пише Bloomberg з посиланням на заяву гендиректора Сема Альтмана.

📲 45 секунд – на один пост, 20 хвилин на день, щоб дізнатися головні економічні та бізнесові новини. Підписуйтеся на Telegram-канал Forbes Ukraine, щоб економити час.

Ключові факти

  • Зокрема, Альтман оцінив «вражаючий ріст і прогрес» екосистеми технологій і стартапів Ірландії.
  • Фірма, що базується в Сан-Франциско, опублікувала дев’ять списків вакансій в Ірландії на своїй сторінці кар’єри та заявила, що планує розширити команду, щоб «краще обслуговувати європейський ринок».
  • В Ірландії OpenAI приєднається до техногігантів, зокрема Meta Platforms, Alphabet, LinkedIn і Apple. Здебільшого ця країна приваблює компанії найнижчими ставками корпоративного податку в Європі, положенням країни в ЄС та існуючими технологіями.
  • Як зазначає видання, Альтман провів значну частину 2023 року у світовому турне, спілкуючись із регуляторами про ризики ШІ та обговорюючи перспективи відкриття офісів у їхніх юрисдикціях.

Контекст

ChatGPT досяг 100 млн щомісячних активних користувачів у січні, через два місяці після запуску. Але після стрімкого зростання популярності наприкінці 2022 року та на початку 2023-го ChatGPT почав втрачати популярність на початку літа. За даними Similarweb, в червні мобільний і десктопний трафік на сайті ChatGPT впав на 9,7% по всьому світу. Це було першим випадком, коли популярний чат-бот зіткнувся зі зменшенням кількості користувачів.

Зниження трафіку тоді пов’язували з кінцем навчального року. Іншою причиною може бути те, що такі компанії, як Samsung, забороняють співробітникам використовувати чат-боти зі ШІ через побоювання потенційного витоку даних, писала The Washington Post.

З 6 липня OpenAI зробила загальнодоступним GPT-4. Доступ отримали усі клієнти, які платять за ChatGPT API.

28 серпня OpenAI представила ChatGPT Enterprise – корпоративну версію ChatGPT з додатковими функціями та засобами захисту конфіденційності. Вона дозволяє користувачам вводити набагато довші запити і звертатися до чат-бота необмежену кількість разів, а також гарантує шифрування даних.

Річна виручка компанії OpenAI, яка створила ChatGPT і генератор зображень DALL-E, наблизилася до $1 млрд. Ця цифра значно перевищує прогнози, які OpenAI раніше надала акціонерам.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні