Менеджмент Ощадбанку очікує цьогоріч рекордного для банку чистого прибутку – близько 6–7 млрд грн. Про це в інтерв’ю Forbes розповів СЕО банку Сергій Наумов.
Amazon інвестує мільярди доларів у ШІ, роботів та машинне навчання. Якими принципами й правилами керується компанія?
Дізнайтеся вже 22 листопада на Forbes Tech 2024. Купуйте квиток за посиланням!
Ключові факти
- За підсумками трьох кварталів 2023 року Ощадбанк отримав 14,2 млрд грн чистого прибутку. Більшу його частину – майже 9 млрд грн – банк отримав завдяки операційній діяльності, розповів голова правління «Ощаду».
- Порівняно з аналогічним періодом минулого року чистий процентний дохід збільшився на 33%, до 13,8 млрд грн, чистий не процентний дохід – на 10%, до 5,5 млрд грн.
- Але на кінцевий річний результат чистого прибутку може вплинути переоцінка цінних паперів, яку Наумов оцінив у 4,7 млрд грн. Що точно призведе до зменшення чистого прибутку – додаткове оподаткування банків, закон про яке недавно ухвалила Верховна Рада. Ставку для банків підвищили до 50%.
- «Плануємо, що з урахуванням усього цього ми заробимо приблизно 6–7 млрд грн», – зазначив Наумов. Це буде рекордний прибуток для банку.
Контекст
За підсумками трьох кварталів 2023 року банківський сектор України отримав 110 млрд грн прибутку. Через це народні депутати, Мінфін і Нацбанк погодили законопроєкт, що передбачає додаткове оподаткування надприбутків банків. Парламент його підтримав.
Так, за цей рік ретроспективно банки змушені будуть заплатити 50% податку на прибуток. З 2024 року ставка буде 25% замість стандартних 18%.
Банки розуміють, що в поточних умовах додаткового оподаткування не уникнути, зазначив Наумов. Проти нинішньої редакції законопроєкту СЕО «Ощаду» не має нічого проти. «Мій акціонер – держава, тому так чи інакше прибуток належить саме їй, – пояснює він. – Вважаю, що в умовах війни отримувати надприбутки в будь-якій сфері бізнесу – це розкіш».
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.