Категорія
Новини
Дата

«Оскар» в дитячій літературі. «Видавництво Старого Лева» отримало головну нагороду Болонського ярмарку дитячої книги

«Видавництво Старого Лева» отримало головну нагороду Болонського ярмарку дитячої книги в категорії «Європа». Україна та українське видавництво вперше стали призерами цієї премії

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Ключові факти: 

  • Головну нагороду Болонського ярмарку вручають найкращим видавцям дитячої літератури у кожному з шести географічних регіонів: Африці, Центральній та Південній Америці, Північній Америці, Азії, Океанії та Європі. Загалом у події взяли участь близько 1400 видавництв. «Це як «Оскар», але у світі книжок для дітей», – пояснюють у «ВСЛ». 
  • Номінувати видавця на премію може кожен учасник Болонського ярмарку. Далі для кожного регіону формують шорт-лист. Переможців обирають шляхом голосування учасників ярмарку.
  • Премія не передбачає грошової винагороди, її компенсує репутаційне визнання. Нагородою відзначають не лише видавництво, а й книговидання країни в цілому, українських авторів та ілюстраторів. «Адже на базі їхньої творчості ми будуємо книжковий продукт», – каже комунікаційниця «ВСЛ» Оксана Зьобро.
  • Нагорода сприятиме активнішому продажу прав на книги за кордон. «Видавці, які не знали про наше існування, зацікавляться нашою продукцією, – припускає Зьобро. – Збільшаться шанси на зростання географії продажу прав. Йдеться не лише про цей рік, а й про довгострокову перспективу».

Контекст

Болонський дитячий книжковий ярмарок – провідна галузева подія, яка відбувається уже 60 років поспіль. Це поєднання книжкової виставки та міжнародного бізнес-форуму з питань захисту прав для всіх типів контенту для дітей.

«Премія Болонського ярмарку репрезентує ставлення колег до видавництва, репутацію видавця і креативність його продукції, – каже Зьобро. – Вона показує, наскільки видавець є потужним гравцем на ринку міжнародних прав. Адже щоб тебе номінували, тебе мають знати і вважати найкращим у певному регіоні».

Матеріали по темі

26 вересня на Форумі «Енергія бізнесу» Forbes збирає регуляторів і лідерів бізнесу. Мета заходу — обговорити проблеми і знайти рішення, які дозволять зробити українську енергетику дешевою, рясною та стійкою. Встигніть купити квиток!

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні