Категорія
Новини
Дата

Перезавантаження БЕБ. Верховна Рада провалила урядовий законопроєкт, який критикували бізнес-асоціації

Верховна Рада не змогла ухвалити у першому читанні урядовий законопроєкт про перезавантаження Бюро економічної безпеки №10439. Проти нього виступали представники бізнесу. 

Головні матеріали Forbes Ukraine у email-розсилці. Раз на тиждень на вашій пошті.

Ключові факти

  • Законопроєкт набрав 222 голоси із 226 необхідних, повідомив перший заступник голови податкового комітету Ради Ярослав Железняк.
  • Документ відправили на доопрацювання і повторне перше читання за скороченою процедурою.
  • Железняк також розповів, що після провалу урядового законопроєкту він виніс пропозицію ухвалити альтернативний законопроєкт №10088-1 «про справжнє перезавантаження БЕБ». «Але коаліція навіть відмовилася ставити це на голосування», – додав він.
  • Раніше сьогодні міністр юстиції Денис Малюська повідомив, що законопроєкт №10439 ухвалять за основу і доопрацюють до другого читання, щоб повністю виконати рекомендації міжнародних партнерів. 22 лютого урядовці провели дискусії з МВФ, послами країн-членів G7, представниками бізнес-асоціацій.

Контекст

Перезавантаження БЕБ є одним із зобовʼязань, які Україна взяла на себе в межах домовленостей з МВФ. До цієї реформи привʼязана й підтримка ЄС. У чому проблема та як зрештою відбуватиметься перебудова БЕБ, читайте в матеріалі Forbes.

Під час підсумкової конференції наприкінці минулого року питання про перезавантаження БЕБ на особистий контроль взяв президент Володимир Зеленський.

21 лютого Комітет Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики підтримав урядовий законопроєкт №10439 про реформу БЕБ, попри позицію та домовленості влади з бізнесом. Представники бізнесу раніше розкритикували цей законопроєкт та підтримали альтернативний – №10439-2.

Проти урядового законопроєкту виступили також аналітичні центри: Інститут соціально-економічної трансформації, CASE Україна, Інститут податкових реформ, Центр економічної стратегії.

Громадський рух «Маніфест 42» заявляв, що урядові законопроєкти №10439 та №10440 про реформу БЕБ подані до Верховної Ради без фінального погодження та врахування зауважень, надісланих від бізнес-асоціацій. «Маніфест 42» вважатиме такі дії «прямим і грубим порушенням принципів діалогу держави та бізнесу, про які було домовлено», – йдеться у заяві від 1 лютого.

Посли держав G7 застерегли українську владу від ухвалення реформи Бюро економічної безпеки, яка не відповідає вимогам європейської інтеграції та програми Міжнародного валютного фонду.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні