Категорія
Новини
Дата

Південна Корея оштрафувала Google на $32 млн за витіснення місцевого конкурента

2 хв читання

Південна Корея оштрафувала Google Alphabet Inc. на 42,1 млрд вон ($32 млн) за використання свого впливу на ринку мобільних додатків для витіснення місцевого конкурента, пише Bloomberg. Зокрема, Google намагався заблокувати зростання корейської платформи One Store Co. 

Як створити продукт, який полюблять клієнти? Отримайте цінні поради від співвласника monobank™ – Олега Гороховського. Купуйте квиток на Форум підприємців, який відбудеться 27 червня.

Ключові факти

  • За даними місцевого регулятора, Google попросив деякі корейські ігрові компанії, у тому числі NCSoft Corp. та Netmarble Corp., а також дрібніші фірми й китайські компанії випускати свої нові ігри виключно в Google Play Store в обмін на те, що Google просуватиме їхні ігри та надаватиме подальшу підтримку за кордоном.
  • За словами Федеральної торгової комісії США (FTC), розміщення гри Google на своїх головних сторінках вважалося вирішальним чинником для успіху корейських ігрових компаній у розширенні за кордон, де популярність багатьох їхніх ігор низька.
  • Google, який контролює приблизно три чверті ринку мобільних програм у Кореї, заперечує надання пільг розробникам, які розміщують свої програми тільки в Google Play.
  • «Порушення закону не було, – заявив представник Google, додавши, що це відкрита платформа, яка дає розробникам контроль над тим, як вони поширюють свої додатки. – Google вкладає значні кошти в успіх розробників, і ми не погоджуємося з висновками KFTC (Корейська комісія зі справедливої торгівлі)».
Південна Корея оштрафувала Google на $32 млн за витіснення місцевого конкурента /Фото 1

Інфографіка: Bloomberg

  • Регулятор заявив, що Google почав робити умовні пропозиції у червні 2016 року, коли One Store розпочав свою діяльність у Кореї, і продовжував до квітня 2018-го. 
  • Вважається, що ця діяльність завадила One Store залучати нові ігри та призвела до падіння продажів, у той час як доходи Google збільшилися на близько 1,8 трлн вон, повідомив регулятор.
  • «Дії Google відрізняються від звичайної маркетингової діяльності, – заявив на брифінгу Ю Сон Ук, генеральний директор Антимонопольного бюро. – Намір Google полягав у тому, щоб виключити з ринку One Store, якого він вважав сильним конкурентом».

Контекст

У минулому році федеральний суд Австралії зобовʼязав підрозділ Google Alphabet Inc виплатити штраф у розмірі $42,7 млн за введення користувачів в оману при зборі їхніх особистих даних про місцезнаходження, повідомляє Reuters із посиланням на австралійську службу з контролю за дотриманням конкуренції.

Зіткнувшись із зростаючими звинуваченнями в антиконкурентній практиці по всьому світу, Google стверджує, що на відміну від Apple Inc. вона не заважає іншим магазинам додатків конкурувати на своїй платформі. 

Google зіткнувся з різними антимонопольними звинуваченнями за межами США, включаючи штрафи та позови в Індії й Великій Британії в останні місяці.

Корейський наглядовий орган розкрив внутрішні меморандуми, документи та електронні листи від співробітників Google, стверджуючи, що американська фірма розглядала One Store як загрозу своїм корейським продажам і почала стратегію проти конкурента, навіть коли знала, що практика була антиконкурентною.

За даними FTC, як Google Play Store, так і One Store забезпечують понад 90% продажів у Кореї за рахунок продажу ігор. Google займав від 80% до 95% ринку мобільних програм для Android у Кореї в період з 2014 по 2019 роки.

One Store – це місцева платформа, створена трьома корейськими телекомунікаційними компаніями – SK Telecom Co., KT Corp. та LG Uplus Corp. – та інтернет-фірмою Naver Corp. One Store готує первинне публічне розміщення акцій і оцінюється в $833 млн.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Передзамовлення нового номеру Forbes Ukraine. Купуйте зараз за 209 грн замість 279 грн

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні