Категорія
Новини
Дата

Понад 5 млн людей стали мільйонерами в пандемічний 2020 рік. Цьому сприяли відновлення фондових ринків і зростання цін на нерухомість

2020 року понад 5 млн людей у всьому світі стали мільйонерами, незважаючи на економічний спад через пандемію COVID-19. Натомість бідні люди стали ще біднішими, пише BBC із посиланням на дослідження Credit Suisse.

Головні матеріали Forbes Ukraine у email-розсилці. Раз на тиждень на вашій пошті.

Ключові факти

  • Торік кількість мільйонерів у всьому світі збільшилася на 5,2 млн, до 56,1 млн осіб.
  • Понад 1% дорослих у всьому світі стали мільйонерами вперше.
  • Економіст і автор доповіді Ентоні Шоррокс сказав, що пандемія справила короткостроковий негативний вплив на світові ринки. Однак уже до кінця червня 2020 року цей тренд змінився.
  • Найбільше вплинуло на відновлення фондових ринків і зростання цін на нерухомість зниження процентних ставок центральними банками, зазначила головний інвестиційний директор Credit Suisse Наннетт Хехлер-Файдхербе.
  • Також покращенню добробуту сприяла грошова підтримка людей і підприємств із боку урядів.
  • Однак це призвело до зростання державного боргу по відношенню до ВВП. У середньому він зріс на 20 процентних пунктів.

Важливі цифри

З початку ХХІ століття кількість людей із багатством від $10 000 до $100 000 збільшилася в понад три рази – з 507 млн осіб у 2000 році до 1,7 млрд осіб в середині 2020 року. За даними Credit Suisse, це свідчить про зростання благополуччя країн з економікою, що розвивається, а також середнього класу в світі.

Контекст

Число мільярдерів у 35-му щорічному списку найбагатших людей світу Forbes виросло до безпрецедентних 2755 осіб. Це на 660 більше, ніж торік. Із них 493 особи були новими в списку, в тому числі 210 із Китаю та Гонконгу.

Четвертий рік поспіль список очолив засновник Amazon Джефф Безос, який збільшив статки з $113 млрд до $177 млрд. Ілон Маск злетів на друге місце зі статком у $151 млрд, тоді як у 2020 році його статки оцінювали в $24,6 млрд. Серед українців найвище місце посідає Рінат Ахметов. За 2020 рік його статки зросли з $2,4 млрд до $7,6 млрд.

У цілому статки найбагатших людей становлять $13,1 трлн у порівнянні з $8 трлн у списку 2020 року. Найбільше мільярдерів у США – 724 особи, за ними йде Китай (у тому числі Гонконг і Макао) – 698 осіб.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні