Категорія
Новини
Дата

Понад 5 млн людей стали мільйонерами в пандемічний 2020 рік. Цьому сприяли відновлення фондових ринків і зростання цін на нерухомість

2020 року понад 5 млн людей у всьому світі стали мільйонерами, незважаючи на економічний спад через пандемію COVID-19. Натомість бідні люди стали ще біднішими, пише BBC із посиланням на дослідження Credit Suisse.

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Ключові факти

  • Торік кількість мільйонерів у всьому світі збільшилася на 5,2 млн, до 56,1 млн осіб.
  • Понад 1% дорослих у всьому світі стали мільйонерами вперше.
  • Економіст і автор доповіді Ентоні Шоррокс сказав, що пандемія справила короткостроковий негативний вплив на світові ринки. Однак уже до кінця червня 2020 року цей тренд змінився.
  • Найбільше вплинуло на відновлення фондових ринків і зростання цін на нерухомість зниження процентних ставок центральними банками, зазначила головний інвестиційний директор Credit Suisse Наннетт Хехлер-Файдхербе.
  • Також покращенню добробуту сприяла грошова підтримка людей і підприємств із боку урядів.
  • Однак це призвело до зростання державного боргу по відношенню до ВВП. У середньому він зріс на 20 процентних пунктів.

Важливі цифри

З початку ХХІ століття кількість людей із багатством від $10 000 до $100 000 збільшилася в понад три рази – з 507 млн осіб у 2000 році до 1,7 млрд осіб в середині 2020 року. За даними Credit Suisse, це свідчить про зростання благополуччя країн з економікою, що розвивається, а також середнього класу в світі.

Контекст

Число мільярдерів у 35-му щорічному списку найбагатших людей світу Forbes виросло до безпрецедентних 2755 осіб. Це на 660 більше, ніж торік. Із них 493 особи були новими в списку, в тому числі 210 із Китаю та Гонконгу.

Четвертий рік поспіль список очолив засновник Amazon Джефф Безос, який збільшив статки з $113 млрд до $177 млрд. Ілон Маск злетів на друге місце зі статком у $151 млрд, тоді як у 2020 році його статки оцінювали в $24,6 млрд. Серед українців найвище місце посідає Рінат Ахметов. За 2020 рік його статки зросли з $2,4 млрд до $7,6 млрд.

У цілому статки найбагатших людей становлять $13,1 трлн у порівнянні з $8 трлн у списку 2020 року. Найбільше мільярдерів у США – 724 особи, за ними йде Китай (у тому числі Гонконг і Макао) – 698 осіб.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні