Уряд заборонив видачу паспортів українським чоловікам призовного віку за кордоном /Getty Images
Категорія
Новини
Дата

Порядок роботи консульств не змінився. МЗС відмежувалося від ДП «Документ» і його послуг

Уряд заборонив видачу паспортів українським чоловікам призовного віку за кордоном Фото Getty Images

Порядок роботи консульської служби МЗС України залишається без змін, повідомила пресслужба міністерства. Водночас у відомстві нагадали, що ДП «Документ», яке надає громадянам України послуги за кордоном, не входить до сфери управління МЗС України.

Ключові факти

  • Зазначається, що консульські послуги МЗС громадянам України надають у посольствах, генеральних консульствах і консульствах України. «Порядок роботи консульської служби МЗС України залишається без змін», – сказано у повідомленні.
  • У МЗС наголосили, що ДП «Документ» не є частиною системи міністерства, дипломатичної чи консульської служби, це окреме державне підприємство, що входить до сфери управління Державної міграційної служби України.
  • МЗС нагадало, що постанова Кабінету Міністрів №443 від 23 квітня щодо змін у порядку видачі паспортів громадянина України для виїзду за кордон стосується документів, які оформлюються ДМС за заявами, отриманими ДП «Документ».
  • Згідно із постановою, пересилання таких паспортів до відокремленого підрозділу ДМС або закордонної дипустанови України для видачі не буде здійснюватися. Громадяни не зможуть отримати такі паспорти в закордонних дипломатичних установах України.
  • Тобто з моменту набрання чинності постановою отримання паспортів громадянами України чоловічої статі віком від 18 до 60 років здійснюватиметься лише у територіальному підрозділі ДМС на території України.

Контекст

11 квітня парламент ухвалив закон про мобілізацію у другому читанні та у цілому. Документ передбачає нові обовʼязки військовозобовʼязаних і мотиваційні норми, зміни щодо процесів мобілізації, покарання для ухилянтів, базової військової служби, права на відстрочку тощо. 16 квітня президент України Володимир Зеленський підписав закон про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку.

Документ набуде чинності 18 травня. 

Видання ZN.UA написало, що МЗС наказало керівникам усіх дипустанов України тимчасово призупинити з 23 квітня вчинення консульських дій за заявами громадян України чоловічої статі віком від 18 до 60 років. У листі за підписом першого заступника міністра закордонних справ Андрія Сибіги, який є в розпорядженні видання, було сказано, що заборона діятиме до отримання розʼяснень положень закону щодо посилення мобілізації. 

23 квітня міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба підтвердив інформацію про призупинення надання консульських послуг громадянам України призовного віку, які перебувають за кордоном. Того самого дня стало відомо, що у закордонних підрозділах ДП «Документ» зупинили видачу документів через «технічні причини».

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні