Категорія
Новини
Дата

Порятунок Credit Suisse обійдеться кожному швейцарцю в $13 500 – Bloomberg

2 хв читання

Плата Швейцарії за зміцнення її репутації як фінансового центру може становити 12 500 швейцарських франків ($13 500) на кожного громадянина, пише Bloomberg. Держава готова виділити 109 млрд франків на фінансування угоди з поглинання найбільшим банком країни UBS проблемного Credit Suisse.

⚡️Даруємо 40% знижки на річну підписку на сайт Forbes. Ціна зі знижкою — 1079 грн/рік. Діє з промокодом JUNE до 23.06 Оформлюйте зараз за цим посиланням

Ключові факти

  • Екстрений продаж Credit Suisse Group AG її конкуренту з Цюриха UBS Group AG коштуватиме уряду Швейцарії 109 млрд швейцарських франків. Це важкий тягар для країни з населенням 8,7 млн осіб, зазначає агентство. 
  • Крім того, згідно з угодою, оголошеною в неділю ввечері, є гарантія від Швейцарського національного банку на 100 млрд франків.
  • Загальна сума в 209 млрд франків еквівалентна приблизно чверті ВВП Швейцарії та перевищує загальні європейські витрати на оборону в 2021 році. Ціна найбільшого в історії Швейцарії корпоративного порятунку може в три рази перевищити суму фінансової допомоги в 60 млрд франків UBS у 2008 році. 
  • Крім фінансових гарантій, уряд Швейцарії погодився змінити законодавство, яке дозволило фінансовому регулятору Finma списати облігації Credit Suisse першого рівня (AT1) на суму 16 млрд швейцарських франків.
  • Порятунок добре оплачуваних банкірів викликав протести, зазначає агенство. Близько 200 осіб зібралися біля штаб-квартири Credit Suisse в Цюриху в понеділок, скандуючи «Їжте багатих», і закидали будівлю в центрі фінансового району міста яйцями.

Контекст

Другий за величиною банк Швейцарії, який веде свою історію з 1856-го, за останні кілька років постраждав від низки скандалів, зміни керівництва та юридичних проблем. 

14 березня Credit Suisse опублікував звіт за 2022 рік, у якому йдеться про те, що банк виявив «значні недоліки» у контролі за фінансовою звітністю. 

За даними банку, відтік клієнтів у четвертому кварталі 2022-го зріс більш як до 110 млрд швейцарських франків ($120 млрд). Вартість страхування облігацій банку від дефолту також зросла: п’ятирічні кредитні дефолтні свопи за борговими зобовʼязаннями Credit Suisse збільшилися з 549 до 533 базисних пунктів.

16 березня Нацбанк Швейцарії був змушений видати Credit Suisse кредит у розмірі до 50 млрд франків (приблизно $53,7 млрд). Однак це не втримало акції банку від подальшого падіння – великі інвестори відмовилися забезпечувати додатковий капітал банку, а виведення коштів багатими клієнтами продовжилося. У результаті до завершення торгів 18 березня капіталізація Credit Suisse впала до $8 млрд порівняно з $56,6 млрд UBS.

19 березня стало відомо про поглинання Credit Suisse банком UBS. Він викупить папери конкурента за ціною 0,76 швейцарського франка. Загальна вартість операції становитиме 3 млрд франків ($3,23 млрд). 

Після оголошення про поглинання проблемного Credit Suisse акції UBS пережили рекордне з вересня 2008 року внутрішньоденне падіння. У моменті котирування впали на 15,96%, до 14,38 швейцарського франка (близько $15,5). Інтеграція Credit Suisse у бізнес UBS, як очікується, займе три-чотири роки.

Поглинання швейцарського банку Credit Suisse найбільшим фінансовим холдингом UBS загрожує десяткам тисяч робочих місць, зазначає FT. Після оголошення про угоду виконавчий директор UBS Ральф Хамерс сказав про плани скоротити витрати на $8 млрд на рік до 2027 року, з яких $6 млрд планується вивільнити від скорочення персоналу.  

Звільнення можуть торкнутися третини зі 120 000 співробітників обʼєднаної банківської групи. Вони переважно стосуватимуться внутрішнього бізнесу та інвестиційного банку Credit Suisse, де задіяно 30 000 працівників, зазначає видання.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні