Напад Росії змушує НБУ тимчасово відмовитися від звичної монетарної політики
Amazon інвестує мільярди доларів у ШІ, роботів та машинне навчання. Якими принципами й правилами керується компанія?
Дізнайтеся вже 22 листопада на Forbes Tech 2024. Купуйте квиток за посиланням!
Національний банк вирішив відкласти рішення з можливої зміни облікової ставки через війну з Росією, заявив у відео-зверенні голова НБУ Кирило Шевченко (текст виступу). «Ми залишаємося відданими режиму інфляційного таргетування. Водночас зараз через вимушене запровадження адміністративних обмежень ринкові монетарні інструменти, зокрема облікова ставка, не відіграють відчутної ролі у функціонуванні грошово-кредитного та валютного ринків», — зазначив Шевченко.
Таким чином облікова ставка в Україні зберігається на поточному рівні — 10%. НБУ очікує, що повернеться до класичного режиму інфляційного таргетування з плаваючим обмінним курсом, за допомогою якого регулятор з 2015 року має намір середньостроково стабілізувати інфляцію в Україні на рівні 5%±1, після «звільнення території України від російських загарбників і повернення економіки та фінансової системи до функціонування на ринкових засадах».
Також в НБУ зазначили, що збираються скасувати усі валютні обмеження, що були введені через агресію Росії (фіксація валютного курсу, призупинення роботи міжбанку, тимчасова заборона на операції з купівлі валюти за деякими виключеннями). Однак цей процес, як зазначив Шевченко, може бути поетапним.
Напередодні Центробанк Росії через санкції підвищив облікову ставку з 9,5 до 20% та ввів вимогу обовʼязкового продажу 80% валютної виручки експортерів.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.