Категорія
Новини
Дата

ПриватБанк виграв касацію у «справі Суркісів» на $350 млн

Верховний Суд задовольнив касаційні скарги Кабміну та ПриватБанку і не дозволив компаніям, пов’язаним з родиною Суркісів, стягнути з держбанку $350 млн. Про це повідомила пресслужба ПриватБанку.

Інвестувати? Почекати? Продавати? Війна змінює все, крім обов’язку лідера приймати виважені рішення. Вже 30 травня 40+ спікерів поділяться досвідом на Першій щорічній конференції про фінанси, інвестиції та економічне зростання. Купуйте квиток за посиланням.

Ключові факти

  • Йдеться про рішення у справі за позовом шести компаній-нерезидентів, наближених до родини Суркісів, до державного ПриватБанку, Мінфіну та уряду.
  • Верховний Суд скасував ухвалу про забезпечення позову, в ході примусового виконання якої компанії-нерезиденти намагалися стягнути з ПриватБанку майже $350 млн. 
  • «Перемога у цій справі – це не просто спільний юридичний успіх ПриватБанку та Кабінету Міністрів, це підтвердження того, що верховенство права та справедливість є основою демократичного суспільства… Таких же результатів очікуємо у інших резонансних судових справах», – прокоментував рішення голова правління ПриватБанку Герхард Бьош.

Контекст

Справа «компаній Суркісів» розглядалася судами з 2017 року, з 2020 – у Верховному Суді. 

Наприкінці 2016 року під час націоналізації ПриватБанку грошові кошти, розміщені компаніями-нерезидентами на депозитних рахунках кіпрської філії Банку, були включені до процедури bail-in, оскільки НБУ визнав родину Суркісів та їх компанії повʼязаними з ПриватБанком особами.

Окрім двох позовів, що зараз перебувають на розгляді в українських судах різних юрисдикцій – Печерський районний суд міста Києва та Шостий апеляційний адміністративний суд – вказані компанії-нерезиденти одночасно судяться з ПриватБанком і на Кіпрі (справа №2510/2017).

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні