Верховний Суд задовольнив касаційні скарги Кабміну та ПриватБанку і не дозволив компаніям, пов’язаним з родиною Суркісів, стягнути з держбанку $350 млн. Про це повідомила пресслужба ПриватБанку.
⚡️ Лише 3 дні! Отримайте доступ до річної підписки Forbes Digital зі знижкою 40%. Промокод: MORNING. Оформлюйте підписку за посиланням.
Ключові факти
- Йдеться про рішення у справі за позовом шести компаній-нерезидентів, наближених до родини Суркісів, до державного ПриватБанку, Мінфіну та уряду.
- Верховний Суд скасував ухвалу про забезпечення позову, в ході примусового виконання якої компанії-нерезиденти намагалися стягнути з ПриватБанку майже $350 млн.
- «Перемога у цій справі – це не просто спільний юридичний успіх ПриватБанку та Кабінету Міністрів, це підтвердження того, що верховенство права та справедливість є основою демократичного суспільства… Таких же результатів очікуємо у інших резонансних судових справах», – прокоментував рішення голова правління ПриватБанку Герхард Бьош.
Контекст
Справа «компаній Суркісів» розглядалася судами з 2017 року, з 2020 – у Верховному Суді.
Наприкінці 2016 року під час націоналізації ПриватБанку грошові кошти, розміщені компаніями-нерезидентами на депозитних рахунках кіпрської філії Банку, були включені до процедури bail-in, оскільки НБУ визнав родину Суркісів та їх компанії повʼязаними з ПриватБанком особами.
Окрім двох позовів, що зараз перебувають на розгляді в українських судах різних юрисдикцій – Печерський районний суд міста Києва та Шостий апеляційний адміністративний суд – вказані компанії-нерезиденти одночасно судяться з ПриватБанком і на Кіпрі (справа №2510/2017).
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.