Категорія
Новини
Дата

Профільний комітет Верховної Ради підтримав відставку голови НБУ Шевченка

Комітет Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики схвалив постанову щодо звільнення Кирила Шевченко з посади голови Національного банку України. Про це повідомив перший заступник голови комітету, народний депутат Ярослав Железняк.

Forbes запустив YouTube-проєкт «Країна героїв». Дивіться новий епізод про ХЕРСОН після окупації

Ключові факти

  • За таке рішення проголосували 18 народних депутатів-членів комітету, один – утримався.
  • «Фактично, обговорення не було. Депутати тільки подякували пану Шевченку за його роботу… В залі (Верховної Ради) теж скоріш за все буде без обговорення», – написав Железняк в телеграм. Він зазначив, що розгляд у парламентській залі планується у «найближчі дні».

Контекст

4 жовтня голова Нацбанку Кирило Шевченко подав у відставку. Офіційна причина – за станом здоровʼя, неофіційна – протиріччя з Офісом президенту. Учасники ринку та міжнародні партнери України непокояться через можливе зменшення незалежності НБУ. Це важливо, оскільки саме Нацбанк має доступ до «друкарського верстату» – контроль над яким прагнуло отримати чи не кожне покоління українських політиків. 

Такі ж побоювання були і два роки тому – коли Шевченко прийшов до Нацбанку замість Якова Смолія, який пішов у відставку не в останню чергу через невдоволення Банкової. Наступним головою НБУ, ймовірно, стане ексочільник «Ощадбанку» Андрій Пишний. Він буде вже шостим очільником регулятора за останні вісім років. Голову НБУ в Україні призначають на семирічний термін. Стільки крісло головного банкіра обіймав тільки Віктор Ющенко.

Матеріали по темі
Новий випуск Forbes Ukraine

Новий випуск Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні