Категорія
Новини
Дата

Промвиробництво в Україні за минулий рік зросло на 1,1%. Що вплинуло на показники

У 2021 році зростання промислового виробництва в Україні склало 1,1%, повідомила Державна служба статистики. У грудні обсяги виробництва по відношенню до показників грудня попереднього року впали на 1%.

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Ключові факти

  • У добувній промисловості і розробці кар'єрів за 2021 рік зростання склало 0,9%, у переробній промисловості – 1,5%, у постачаннях електроенергії, газу, пари і кондиційованого повітря відбулося падіння на 0,1%.
  • У грудні порівняно з груднем попереднього року обсяги промвиробництва впали на 1%, а з урахуванням корекції на ефект календарних днів – на 1,4%. Також на 0,2% впало виробництво в порівнянні з показниками листопада 2021 року.
  • У річному вимірі у грудні видобувна промисловість скоротилася на 0,7%, зокрема через скорочення добування металевих руд на 4,9%.
  • Переробна промисловість зросла на 0,9%. Найбільше зростання відбулося у виробництві комп’ютерів, електронної та оптичної продукції (24%), машин та устаткування (13,2%), транспортних засобів (10,8%). Найбільше падіння зафіксовано у виробництві хімічних речовин (на 18,8%), коксу та продуктів нафтоперероблення (11,8%), а також фармацевтичної продукції (11,1%).

Контекст

Базою порівняння є перший рік пандемії, коли промисловість постраждала від обмежень через пандемію коронавіруса.

Промвиробництво почало падіння восени 2019 року, коли вперше з 2015-го його обсяги скоротилися на 0,5%. У 2020-му промвиробництво впало на 5,2%, що стало найбільшим падінням за останні п’ять років.

В 2020-му Держстат змінив базисний рік для розрахунку індексу промислової продукції з 2010-го на 2016 рік. Завдяки цьому відбулася корекція даних про промвиробництво за підсумками 2019 року. Замість падіння на 1,2% його зниження оцінили у 0,5%.

Матеріали по темі

26 вересня на Форумі «Енергія бізнесу» Forbes збирає регуляторів і лідерів бізнесу. Мета заходу — обговорити проблеми і знайти рішення, які дозволять зробити українську енергетику дешевою, рясною та стійкою. Встигніть купити квиток!

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні