Найбільший у світі незалежний трейдер сировинних товарів Vitol став одним із найбільших переможців енергетичної кризи, повідомивши про рекордний чистий прибуток у майже $15 млрд минулого року, що набагато перевищує показники конкурентів, пише Financial Times із посиланням на джерела.
Форум «Вільна» повертається 20 лютого, щоб стати вашим джерелом ідей, знайомств і можливостей. Early bird квитки вже у продажі — спеціальна пропозиція діє до 19 січня включно. Долучайтеся до заходу за посиланням! 🎟
Ключові факти
- Неймовірний прибуток відповідав сукупному прибутку компанії за попередні шість років і був більшим, ніж у деяких найбільших світових виробників нафти, включаючи італійську Eni, що свідчить про те, як трейдери виграли від крайньої волатильності на енергетичних ринках, спричиненої вторгненням Росії в Україну.
- Рік принесе величезні виплати акціонерам Vitol – приблизно 450 старшим партнерам. Компанії, що конкуруюють з Vitol, зокрема Trafigura, Glencore та Mercuria, також повідомили про рекордні результати, оскільки галузь отримала прибуток від диких стрибків цін та потрясінь, спричинених війною. Але масштаби прибутку Vitol набагато перевершили конкурентів.
- Стрибок прибутку Vitol був підкріплений непередбаченими доходами на ринках електроенергії, виробництва електроенергії, переробки та торгівлі скрапленим природним газом. Оборот компанії майже подвоївся минулого року до $505 млрд, йшлося у повідомленні минулого тижня.
- Операції Vitol з торгівлі СПГ також значно збільшили виторг, оскільки компанія відправляла СПГ до Європи, щоб поповнити втрати російського газу. Вартість вантажів СПГ різко зросла минулого року, а загальний обсяг поставок СПГ Vitol трохи зріс до 17,6 млн т нафтового еквівалента.
Контекст
У Великій Британії Vitol володіє і управляє пʼятьма електростанціями через свою дочірню компанію VPI, що робить її більшим виробником електроенергії, ніж Centrica. VPI також будує ще три енергообʼєкти в регіоні: два у Великій Британії та один в Ірландії.
Прибуток, отриманий енергетичними компаніями, викликав гнів політиків у кількох країнах, зокрема у Великій Британії, яка цього року збільшила податок на прибуток від енергетики.
Vitol – зареєстрована в Нідерландах компанія з великими офісами в Женеві, Лондоні, Гʼюстоні та Сінгапурі. Група є найбільшим у світі незалежним нафтотрейдером, хоча торік вона торгувала сирою нафтою трохи менше, ніж у 2021 році, після скорочення обсягів перевалочної російської нафти. Vitol припинила торгівлю російською нафтою у червні.
Генеральний директор Рассел Харді заявив на саміті FT Commodities Global Summit минулого тижня, що більшість прибутку реінвестується в проєкти капіталовкладень для посилення енергопостачання, такі як підвищення ефективності електростанцій.
Великі енергетичні компанії, такі як BP, Shell та ExxonMobil, повідомили про рекордні прибутки за рік, і очікується, що їхній сукупний прибуток після оподаткування перевищить $200 млрд.
ExxonMobil повідомила про прибуток у розмірі $55,7 млрд за 2022 рік, що є найвищим річним доходом для західної нафтової компанії, тоді як Shell доповіла про рекордний прибуток у розмірі $39,9 млрд, а Chevron заробила $36,5 млрд.
Британська British Petroleum отримала базовий прибуток за минулий рік у розмірі $27,7 млрд, це більш ніж удвічі перевищує її показник за 2021-й. Французька нафтова компанія TotalEnergies отримала рекордний чистий прибуток у розмірі $36,2 млрд у 2022 році, що вдвічі більше, ніж попереднього року. Норвезька енергетична група Equinor отримала минулого року рекордний скоригований прибуток до оподаткування у розмірі $75 млрд завдяки високим цінам на природний газ, пише Financial Times.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.