Категорія
Новини
Дата

Рада дозволила сплачувати електронними грошима податки та комуналку, зміни набудуть чинності після війни

Верховна Рада підтримала у другому читанні законопроєкт №4366 про оподаткування платіжних систем, повідомив народний депутат, перший заступник голови Комітету Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики Ярослав Железняк. За проголосував 231 народний депутат.

Головні матеріали Forbes Ukraine. Раз на тиждень на вашій пошті.

Ключові факти

  • За словами Железняка, у документі «багато позитивних новацій для розвитку cashless-розрахунків в Україні». Зокрема, Рада легалізувала електронні гроші та прирівняла рахунки електронних гаманців до рахунків банків.
  • Також можна буде сплачувати електронними грошима податки і рахунки за комунальні послуги, за умови, що їх приймає постачальник таких послуг.
  • Железняк нагадав, що на час війни обіг електронних грошей в Україні обмежений, «так що це вже після нашої перемоги». 

Контекст

Також сьогодні Рада скасувала спрощену систему оподаткування – 2% від обороту – для грального бізнесу. Відповідний законопроєкт №8079 парламент ухвалив у другому читанні 12 січня.

Окрім цього парламент прийняв за основу проєкт щодо введення електроної акцизної марки на алкоголь та тютюнові вироби, ще депутати проголосували у першому читанні за законопроєкт щодо податкових та митних пільг для промисловості.

Матеріали по темі
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні