Категорія
Новини
Дата

Рінат Ахметов у 2021 році сплатив 1,77 млрд грн податків

Український бізнесмен Рінат Ахметов як фізична особа у 2021 році сплатив до бюджетів усіх рівнів 1,77 млрд грн податків, повідомила пресслужба бізнесмена у відповідь на запит «Інтерфакс-Україна».

Ключові факти

  • Йдеться про податок на доходи фізичних осіб та військовий збір за результатами 2021 року.
  • Бізнес Ріната Ахметова за перше півріччя 2022 року сплатив до державного та місцевих бюджетів ще 39,9 млрд грн податків.
  • Підприємства SCM, Фонд Ріната Ахметова та ФК «Шахтар» від початку повномасштабної війни передали на допомогу ЗСУ й гуманітарні цілі 3 млрд грн.

Контекст

Після початку повномасштабної війни РФ проти України Рінат Ахметов заявив про сплату компаніями SCM Group податків наперед у сумі 1 млрд грн.

Повномасштабна війна суттєво зачепила бізнес-імперію найбагатшого українця. Від початку війни статки Ахметова впали на 64%. На початку 2022 року Forbes оцінював їх у $13,7 млрд, а в липні – лише в $4,9 млрд.

Головний скарб бізнес-імперії «Метінвест» втратив 2/3 оціночної вартості бізнесу. Раніше Forbes оцінював вартість «Метінвесту» в $3 млрд, з яких на частку Ахметова припадає $2,25 млрд. Також було оновлено оцінку ДТЕК — зараз вона становить $580 млн.

Найважливішими з решти активів залишаються приватна та комерційна нерухомість ($650 млн), ПУМБ ($250 млн) і транспортна компанія «Лемтранс» ($225 млн). Оцінити готівкові кошти й інші ліквідні активи Ахметова непросто: він не подає майнових декларацій, однак з огляду на попередні виплати дивідендів ця сума може становити $300 млн.

Вартість елітного транспорту Ріната Ахметова Forbes оцінює у $160 млн. Футбольний клуб «Шахтар» подешевшав до $150 млн, більшу частину з яких становить трансферна вартість футболістів.

Матеріали по темі
Попередній слайд
Наступний слайд
Спеціальний воєнний випуск Forbes до Дня Незалежності

Спеціальний воєнний випуск Forbes до Дня Незалежності

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні