Український бізнесмен Рінат Ахметов як фізична особа у 2021 році сплатив до бюджетів усіх рівнів 1,77 млрд грн податків, повідомила пресслужба бізнесмена у відповідь на запит «Інтерфакс-Україна».
Ключові факти
- Йдеться про податок на доходи фізичних осіб та військовий збір за результатами 2021 року.
- Бізнес Ріната Ахметова за перше півріччя 2022 року сплатив до державного та місцевих бюджетів ще 39,9 млрд грн податків.
- Підприємства SCM, Фонд Ріната Ахметова та ФК «Шахтар» від початку повномасштабної війни передали на допомогу ЗСУ й гуманітарні цілі 3 млрд грн.
Контекст
Після початку повномасштабної війни РФ проти України Рінат Ахметов заявив про сплату компаніями SCM Group податків наперед у сумі 1 млрд грн.
Повномасштабна війна суттєво зачепила бізнес-імперію найбагатшого українця. Від початку війни статки Ахметова впали на 64%. На початку 2022 року Forbes оцінював їх у $13,7 млрд, а в липні – лише в $4,9 млрд.
Головний скарб бізнес-імперії «Метінвест» втратив 2/3 оціночної вартості бізнесу. Раніше Forbes оцінював вартість «Метінвесту» в $3 млрд, з яких на частку Ахметова припадає $2,25 млрд. Також було оновлено оцінку ДТЕК — зараз вона становить $580 млн.
Найважливішими з решти активів залишаються приватна та комерційна нерухомість ($650 млн), ПУМБ ($250 млн) і транспортна компанія «Лемтранс» ($225 млн). Оцінити готівкові кошти й інші ліквідні активи Ахметова непросто: він не подає майнових декларацій, однак з огляду на попередні виплати дивідендів ця сума може становити $300 млн.
Вартість елітного транспорту Ріната Ахметова Forbes оцінює у $160 млн. Футбольний клуб «Шахтар» подешевшав до $150 млн, більшу частину з яких становить трансферна вартість футболістів.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.