Bloomberg: Росія нарощує виробництво дронів. Випуск апаратури для дистанційного керування у жовтні зріс на третину /Getty Images
Категорія
Новини
Дата

Bloomberg: Росія нарощує виробництво дронів. Випуск апаратури для дистанційного керування у жовтні зріс на третину

Getty Images

У жовтні виробництво апаратури дистанційного керування у Росії зросло на 33% порівняно з 2022 роком, пише Bloomberg із посиланням на дані Федеральної служби статистики. Зазначається, що Росія нарощує внутрішнє виробництво дронів, поряд із іншими видами військової продукції.

📲 45 секунд – на один пост, 20 хвилин на день, щоб дізнатися головні економічні та бізнесові новини. Підписуйтеся на Telegram-канал Forbes Ukraine, щоб економити час.

Ключові факт

  • Попри відсутність публічних даних про конкретну кількість вироблених дронів, офіційна статистика показує приблизно 80-відсоткове щорічне зростання виробництва апаратури дистанційного управління, в тому числі використовуваної для наведення бойових дронів, в останні місяці.
  • Дані Федеральної служби статистики показують, що у жовтні обсяги виробництва у цій категорії зросли на 33% порівняно з попереднім роком.
  • У цілому промислове виробництво Росії у жовтні зросло на 5,3% проти аналогічного періоду минулого року. Промислове виробництво зростає восьмий місяць поспіль, незважаючи на широкий спектр санкцій, що обмежують здатність Росії імпортувати багато компонентів, від яких вона, як і раніше, сильно залежить у більшій частині свого виробництва.
Bloomberg: Росія нарощує виробництво дронів. Випуск апаратури для дистанційного керування у жовтні зріс на третину /Фото 1

Інфографіка: Bloomberg

Контекст

Можливості Росії з виробництва дронів у країні зростають, попри санкції, покликані обмежити здатність країни виробляти сучасну зброю.

У серпні Міністерство оборони Великої Британії попередило, що Росія «майже напевно» почала розгортати деякі моделі БПЛА, які були вироблені всередині країни з використанням компонентів з Ірану, і прагне самодостатності у виробництві цих літальних апаратів у найближчому майбутньому.

Росія значною мірою покладалася на «шахеди», які постачав Іран, у багатьох своїх атаках на Україну, але минулого місяця Інститут вивчення війни заявив, що Москва все частіше доповнює їх «дешевшими і легкими варіантами вітчизняного виробництва» для ударів по інфраструктурі.

У листопаді стало відомо, що Росія просунулась у будівництві заводу з масового виробництва дронів-камікадзе іранської розробки. Водночас ні США, ні їхні союзники не ввели санкції щодо власника заводу АТ «Алабуга» або повʼязаних з ним компаній.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні