Категорія
Новини
Дата

Росія відправила в Сирію краденого в Україні зерна на $40 млн – Reuters

Росія відправила до Сирії приблизно 100 000 тонн пшениці, вкраденої в Україні після повномасштабного вторгнення, пише Reuters з посиланням на заяву посольства України в Бейруті. Посольство назвало такі дії РФ «злочинною діяльністю».

Forbes Ukraine виповнюється три роки. До Дня народження ми проведемо YouTube-стрім "За лаштунками редакції" де розкажемо, як працює Forbes. Стрім відбудеться 30 березня о 19:00. Подивитись його можна за цим посиланням

Ключові факти

  • Вантажі доставило російське судно «Матрос Позиніч», яке пришвартувалося в головному морському порту Сирії Латакія наприкінці травня.
  • За даними Refinitiv, «Матрос Позиніч» завантажив пшеницю в порту Севастополь в окупованому Криму з датою відправлення 19 травня та місцем вивантаження в Сирії. Супутникові знімки Planet Labs PBC від 29 травня показали те ж саме судно, пришвартоване в Латакії.
  • Посольство України в Лівані стверджує, що зерно на борту «Матрос Позиніч» було викрадено з українських сховищ у районах, нещодавно окупованих російськими військами. «Пшеницю крадуть із підприємства, яке збирає пшеницю трьох областей України в одну партію», – повідомили в посольстві, назвавши це «злочинною діяльністю». 
  • За останні три місяці до Сирії надійшло понад 100 000 тонн «награбованої» української пшениці, заявили в посольстві. Враховуючи міжнародні ціни більше $400 за тонну, такий обсяг коштував би понад $40 млн.

Контекст

Російські війська вкрали кілька сотень тисяч тонн зерна на окупованих ними територіях України, заявляв заступник міністра сільського господарства Тарас Висоцький. За його словами, більшу частину з 1,5 млн тонн зерна, яке зберігається на окупованій території, також може бути вкрадено.

На початку квітня призначений Кремлем «очільник» окупованого Криму Сергій Аксьонов заявив про «стабільні поставки» на півострів продукції з території Херсонської області. У травні стало відомо, що російське судно завантажило в тимчасово окупованому Криму 27 000 тонн зерна й намагалося продати його Єгипту, але після відмови змінило напрямок на Ліван та Сирію. 

Російські окупанти вивозять десятки тисяч тонн зернових та овочевих культур з окупованої Херсонської області на територію анексованого Криму, повідомив голова Херсонської ОВА Геннадій Лагута.

Матеріали по темі
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні