Росія завдала понад 16 000 ракетних ударів по Україні з початку війни – Резніков /Shutterstock
Категорія
Новини
Дата

Росія завдала понад 16 000 ракетних ударів по Україні з початку війни – Резніков

Shutterstock

За останні девʼять місяців РФ завдала понад 16 000 ракетних ударів по Україні, більшість російських цілей – цивільні, повідомив міністр оборони України Олексій Резніков.

Список найбільших експортерів, рік війни Зеленського, пригоди Баффета в Україні, реанімація бізнесу Rozetka та ще два десятки ексклюзивних матеріалів. Forbes Україна випустив новий номер журналу. Купити його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням.

Ключові факти

  • За словами міністра, за останні девʼять місяців окупанти атакували Україну ракетами понад 16 000 разів.
  • «97% російських цілей – цивільні. Ми боремося проти терористичної держави. Україна переможе та притягне до відповідальності воєнних злочинців», – написав він.
  • Згідно із наведеною Резніковим інфографікою, більшість ударів Росії (понад 12 300) прийшлися на приміські території та села, приблизно 1900 – на житлові будинки, понад 500 – на військові обʼєкти 
  • Понад 250 разів ворог обстріляв транспортну інфраструктуру, близько 220 – енергетичну, ще 800 ударів припало на інші обʼєкти.

Контекст

23 листопада Росія здійснила сьомий масований обстріл української енергетичної інфраструктури. З більш як 70 випущених ракет 51 було збито силами ППО. Два десятки влучили в обʼєкти інфраструктури в Києві, Львові, Вінниці, Кривому Розі. 

«Внаслідок цього було знеструмлено переважну більшість споживачів електроенергії по всій країні. Відбуваються аварійні відключення. Відсутність електроенергії може вплинути на наявність тепло- та водопостачання», – йдеться в заяві Міністерства енергетики.

На Рівненській, Південноукраїнській та Хмельницькій АЕС спрацював аварійний захист, внаслідок чого всі енергоблоки були автоматично відключені. Усе через зниження частоти в енергосистемі України.

Російські ракетні удари по енергетичній інфраструктурі призвели до відключення електроенергії не лише в Україні, а і на половині території сусідньої Молдови.

Матеріали по темі
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні