Росіяни викрали сталі на $600 млн із заводів та портів на тимчасово окупованих територіях, повідомив в інтервʼю ВВС гендиректор «Метінвесту» Юрій Риженков. Частина продукції належала європейським клієнтам.
Amazon інвестує мільярди доларів у ШІ, роботів та машинне навчання. Якими принципами й правилами керується компанія?
Дізнайтеся вже 22 листопада на Forbes Tech 2024. Купуйте квиток за посиланням!
Ключові факти
- «Те, що вони роблять, – це, по суті, мародерство. Вони крадуть не лише наші продукти, а й деякі з цих продуктів, які вже належать європейським клієнтам. Тож, по суті, вони не лише крадуть у нас, вони крадуть у європейців також», – заявив Риженков.
- За оцінками керівника «Метінвесту», росіяни викрали сталі з підприємств і портів окупованих територій на $600 млн.
- Викрадену продукцію переправляють до Росії і потім продають на внутрішніх ринках або відправляють до країн Африки та Азії.
- «Метінвест» документує факти крадіжок і готується позиватися до суду, додав Риженков.
Контекст
До війни на підприємства групи «Метінвест» Ріната Ахметова та Вадима Новинського – «Азовсталь» та Маріупольський меткомбінат імені Ілліча – припадало 40% усього виробництва сталі в Україні.
Раніше группа «Метінвест» заявляла, що на момент початку військового вторгнення в акваторії маріупольського порту було зафіксовано кілька комерційних суден: SMARTA (Ліберія), AZOV CONCORD (Мальта), AZBURG (Домініка), TZAREVNA (Мальта), BLUE STAR I (Панама) та LADY AUGUSTA (Ямайка), на які вже було завантажено 28 000 т металургійної продукції.
За даними директора ДП «Маріупольський торговельний порт» Ігоря Барського, на території підприємства залишалося приблизно 200 000 т металу та чавуну вартістю понад $170 млн. За його словами, переважна кількість металу належала групі «Метінвест».
Рінат Ахметов заявляв, що довоєнна капіталізація промислових активів групи СКМ, зруйнованих та постраждалих через війну РФ проти України, перевищувала $20 млрд. Зокрема, «Азовсталі» та ММК ім. Ілліча – $11 млрд.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.