Японська Toyota передала завод у Санкт-Петербурзі державному підприємству НАМІ (Центральний науково-дослідний автомобільний і автомоторний інститут), пише Reuters. Таким чином Москва скупила ще більше активів у світових автовиробників, які залишають Росію через її вторгнення в Україну.
Ключові факти
- «Виробничий майданчик Toyota в Санкт-Петербурзі… передано державі», – сказано в повідомленні мінпромторгу Росії.
- У вересні компанія заявила, що ухвалила рішення зупинити виробництво автомобілів у Росії через перебої з постачанням основних матеріалів та запчастин.
- «Toyota підтверджує, що вона завершила передачу свого заводу з виробництва автомобілів НАМІ з 31 березня 2023 року», – йдеться у заяві Toyota.
- Угода включає повну передачу права власності на будівлі заводу та землю.
- Жодна зі сторін не розкрила комісію за транзакцію, і Toyota відмовилася повідомити будь-які подробиці угоди.
- У російському міністерстві заявили, що працюють над відновленням виробництва на обʼєкті в найкоротший термін.
Контекст
На початку березня Toyota призупинила постачання в РФ та виробництво на автозаводі у Петербурзі. Водночас компанія заявляла, що не планує закривати завод і йти з російського ринку.
ТОВ «Тойота Мотор» зареєстроване у 2001 році. Завод Toyota у Петербурзі потужністю 100 000 автомобілів на рік введений в експлуатацію наприкінці 2007 року. Підприємство випускало моделі RAV4 та Camry.
За даними Асоціації європейського бізнесу, продажі Toyota в РФ у першому півріччі 2022 року впали в 2,8 раза, до 20 337 штук. Частка ринку становила 5,5% (-1,2 в.п.).
У вересні російський підрозділ автоконцерну Toyota Motor Corporation повністю припинив виробництво автомобілів на своєму заводі в Петербурзі, пише «КоммерсантЪ». Рішення повʼязане з неможливістю відновити постачання комплектуючих до РФ.
НАМІ до цього вже скупив заводи у Renault та Nissan. Французька компанія Renault продала свої активи всього за 1 руб., але із шестирічним опціоном на викуп. За активи Nissan НАМІ заплатила €1.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.