Саміт Україна – ЄС пройде в Києві 3 лютого. Це офіційно підтвердила Швеція, яка головує в ЄС, повідомляє DW з посиланням на свого кореспондента в Брюсселі. Раніше було підтверджено дату майбутнього саміту – 3 лютого.
За 107 років існування Forbes логотип змінювався 18 разів, але таким авангардним і вільним світ його бачить вперше. В новому числі журналу Forbes Ukraine: сучасне мистецтво, топ-50 благодійних фондів, альтернативна енергетика, 30 до 30. Замовляйте вже зараз!
Ключові факти
- Стокгольм має намір сприяти «сильному бажанню» Києва наблизитися до членства в ЄС. Про це йтиметься, зокрема, під час саміту Україна – ЄС, який, за словами постійного представника Швеції при ЄС Ларса Даніельссона, відбудеться 3 лютого в Україні.
- «Україна та воєнна агресія проти України домінуватиме над всім, що Швеція робитиме під час головування» в ЄС, наголосив він. За словами дипломата, ЄС вже зробив багато для підтримки України, «проте треба робити більше, щоб процес підтримки – гуманітарної, фінансової, військової – не припинявся».
- Даніельссон заявив, що Швеція займатиметься пошуком можливості для притягнення до відповідальності тих, хто вчинив воєнні злочини в Україні, і для використання заморожених російських активів для відбудови української інфраструктури та економіки.
Контекст
Раніше прессекретар президента Євроради Шарля Мішеля Баренд Лейтс повідомляв, що саміт Україна – ЄС має відбутися в Брюсселі, а Володимир Зеленський отримав на нього запрошення, писала ЄП.
Але згодом стало відомо, що в Європейському Союзі поки що не підтверджують, що саміт відбудеться в Києві, а не Брюсселі. На сайті Євроради досі не вказано місце проведення саміту.
Згідно з Угодою про асоціацію, саміт Україна – ЄС є щорічною подією. Останній, 23-й саміт, відбувся у жовтні 2021 року у Києві.
Планувалося, що саміт 2022 року відбудеться у грудні, за черговістю він мав бути у Брюсселі. З українського боку лунали попередні анонси щодо його проведення. Однак зрештою було вирішено відкласти саміт на початок 2023 року.
За даними джерел ЄП, серед причин відтермінування був брак реальних результатів такої зустрічі; зокрема, як відомо, сторона ЄС до останнього моменту мала проблеми навіть із затвердженням обіцяного у рамках G7 пакета макрофінансової допомоги на суму €18 млрд.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.