Категорія
Новини
Дата

Надлишок чипів може обвалити квартальний прибуток Samsung до 14-річного мінімуму

Прибуток Samsung Electronics Co Ltd у першому кварталі, як очікується, впаде на 92%, до найнижчого рівня за будь-який квартал за 14 років, пише Reuters. Це пов'язано з надлишком чипів і тим, що покупці, такі як центри обробки даних та виробники компʼютерів, уповільнили закупівлі на тлі глобального економічного спаду.

Ключові факти

  • Очікується, що випуск нового флагманського смартфона Samsung підтримає прибуток від мобільних пристроїв, але підрозділ з виробництва мікросхем, ймовірно, повідомить про квартальні збитки в розмірі понад 3 трлн вон ($2,3 млрд), оскільки ціни на мікросхеми памʼяті впали, а вартість запасів скоротилася, кажуть аналітики.
  • Samsung є найбільшим у світі виробником мікросхем памʼяті, телевізорів та смартфонів станом на 2022 рік, і очікується, що він днями оголосить попередні результати за перший квартал.
  • Операційний прибуток, ймовірно, впав до 1,08 трлн вон у кварталі, що закінчився 31 березня, згідно з оцінкою Refinitiv, проведеною 27 аналітиками. Це найнижчий показник порівняно з 590 млрд вон прибутку в першому кварталі 2009 року.
  • Згідно з даними TrendForce, ціни на мікросхеми памʼяті DRAM, що широко використовуються в смартфонах, ПК і серверах, за квартал впали приблизно на 20%, у той час як ціни на мікросхеми флеш-памʼяті NAND, що використовуються для зберігання даних, впали приблизно на 10–15%.
  • Клієнти, у тому числі оператори центрів обробки даних, виробники смартфонів і персональних компʼютерів, утримуються від купівлі нових чипів, оскільки споживчий попит на технічні пристрої залишається млявим через інфляцію.
  • В результаті конкуренти Micron Technology та SK Hynix скоротили інвестиційні плани, очікуючи, що спад виробництва чипів триватиме як мінімум до другої половини 2023 року. Samsung, навпаки, поки що не змінив свої інвестиційні плани. Аналітики кажуть, що технологічний гігант використовує можливість збільшити свою частку ринку порівняно з конкурентами, щоб скористатися можливим відновленням попиту.
  • Операційний прибуток мобільного бізнесу Samsung, ймовірно, впав на 9%, до 3,46 трлн вон, у першому кварталі, показали середні оцінки семи аналітиків.

Контекст

Нещодавно Samsung Electronics заклала фундамент нового комплексу досліджень і розробок у галузі напівпровідників у Південній Кореї. У нього вона планує інвестувати близько 20 трлн вон ($15 млрд) до 2028 року, щоб стати лідером у технології чипів.

Наприкінці грудня Samsung Electronics повідомила, що має намір збільшити потужності з виробництва мікросхем на своєму найбільшому заводі з виробництва напівпровідників у наступному році, незважаючи на прогнози економічного спаду

Надлишок пропозиції означає різкий поворот від глобального дефіциту чипів протягом двох років підвищеного попиту, пише The Wall Street JournalАпетит споживачів до електроніки послабився на тлі зростання відсоткових ставок, падіння фондового ринку та побоювань рецесії. 

Прибуток південнокорейської Samsung Electronics за IV квартал 2022 року впав на дві третини, до восьмирічного мінімуму, оскільки слабка світова економіка вдарила по цінах на мікросхеми памʼяті і приборкала попит на електронні пристрої, пише Reuters. Операційний прибуток за жовтень–грудень впав на 69%, до 4,3 трлн вон ($3,37 млрд), з 13,87 трлн вон рік тому. Це був найменший квартальний прибуток Samsung з третього кварталу 2014 року.

Зростання глобальних процентних ставок і вартість життя знизили попит на смартфони та інші пристрої, які виробляє Samsung, а також на напівпровідники, які компанія постачає своїм конкурентам, таким як Apple Inc.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні