Категорія
Новини
Дата

Саудівський інвестор швейцарського Credit Suisse втратив понад $1 млрд – CNBC

1 хв читання

Найбільший інвестор проблемного Credit Suisse – Saudi National Bank (SNB) – втратив понад $1 млрд, вклавшись в акції швейцарського банку, пише CNBC. Втрати становитимуть близько 80% вкладеного, підтвердили телеканалу в саудівському банку.

За 12 років консалтингова компанія Franchise Group створила 600+ франшиз. Як масштабувати бізнес за допомогою франшизи в часи турбулентності? Отримайте інсайти і стратегії на Форумі підприємців від власниці та СЕО Franchise Group Мирослави Козачук. Купуйте квиток за посиланням.

Ключові факти

  • Попри значне знецінення частки SNB у Credit Suisse, саудівський банк наголосив, що це не вплине на плани розвитку та прогнози на 2023 рік.
  • У листопаді 2022 року найбільший банк Саудівської Аравії придбав 9,9% акцій Credit Suisse за ціною 3,82 швейцарського франка. Загальна вартість операції склала 1,4 млрд швейцарських франків – близько $1,5 млрд.
  • На грудень 2022 року інвестиції SNB у Credit Suisse становили менше 0,5% від загальної суми активів SNB і близько 1,7% від портфеля інвестицій SNB, свідчать дані банку.

Контекст

Другий за величиною банк Швейцарії, який веде свою історію з 1856-го, за останні кілька років постраждав від низки крахів, скандалів, зміни керівництва та юридичних проблем. 

14 березня Credit Suisse опублікував звіт за 2022 рік, у якому йдеться про те, що банк виявив «суттєві недоліки» у контролі за фінансовою звітністю. 

За даними банку, відтік клієнтів у четвертому кварталі 2022-го зріс до понад 110 млрд швейцарських франків ($120 млрд). Вартість страхування облігацій банку від дефолту також зросла: п’ятирічні кредитні дефолтні свопи за борговими зобовʼязаннями Credit Suisse збільшилися з 549 до 533 базисних пунктів.

16 березня Нацбанк Швейцарії був змушений видати Credit Suisse кредит у розмірі до 50 млрд франків (приблизно $53,7 млрд). Однак це не втримало акції банку від подальшого падіння – великі інвестори відмовилися забезпечувати додатковий капітал банку, а виведення коштів багатими клієнтами продовжилося. 

У результаті до завершення торгів у пʼятницю капіталізація Credit Suisse впала до $8 млрд порівняно з $56,6 млрд UBS.

19 березня стало відомо про поглинання Credit Suisse найбільшим швейцарським банком – UBS. Він викупить папери конкурента за ціною 0,76 швейцарського франка. Загальна вартість операції становитиме 3 млрд франків ($3,23 млрд). 

Після оголошення про поглинання проблемного Credit Suisse акції UBS пережили рекордне з вересня 2008 року внутрішньоденне падіння. У моменті котирування впали на 15,96%, до 14,38 швейцарського франка (близько $15,5).

Інтеграція Credit Suisse у бізнес UBS, як очікується, займе три-чотири роки. При оголошенні про поглинання Національний банк Швейцарії, який виконує функцію центрального банку країни, заявив, що дасть UBS і Credit Suisse гарантію ліквідності в розмірі 100 млрд швейцарських франків (близько $108 млрд) на додачу до кредиту в розмірі 50 млрд франків ($54 млрд). 

Швейцарський регулятор також дасть UBS гарантію у розмірі 9 млрд швейцарських франків (близько $10 млрд), щоб покрити потенційні збитки, які зазнає банк у рамках угоди.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні