Швеція оголосила про проведення додаткового розслідування збитків, завданих минулого місяця двом газопроводам «Північний потік», йдеться у заяві прокурора, який веде справу, пише Reuters.
⚡️ Хто, на вашу думку, заслуговує на звання «Підприємець року 2024»? Дізнайтесь більше про кожного з кандидатів та проголосуйте за посиланням. Ваш голос визначить переможця номінації «Вибір аудиторії».
Ключові факти
- Швеція та Данія дійшли висновку, що чотири витоки на газопроводах «Північний потік» та «Північний потік-2» були викликані вибухами, але не сказали, хто може нести за це відповідальність. Світові лідери назвали це актом саботажу.
- «Я прийняв рішення разом із поліцією безпеки провести низку додаткових розслідувань на місці злочину, – сказав головний прокурор Матс Юнгквіст. – Збройні сили на запит вирішили надати допомогу в розслідуванні».
- Прокурор заявив, що збройні сили мають ресурси і досвід для розслідування місця злочину «так, як ми хочемо», але відмовився від подальших коментарів.
- Збройні сили Швеції повідомили цього тижня, що проводять незалежне дослідження морського дна в районі витоків за допомогою тральщиків.
- «Я можу підтвердити, що ми підтримуємо прокуратуру у звʼязку з підводними дослідженнями, проведеними кораблем HMS Belos», – сказав офіційний представник ВМС Швеції Джиммі Адамссон.
- «Немає жодного звʼязку між дослідженнями, які шведські збройні сили проводять у цьому районі, та запитом підтримки від прокурора».
Контекст
У ніч на 26 вересня стався витік на одній із ниток магістралі «Північний потік-2» у данській винятковій економічній зоні на південний схід від острова Борнхольм. Також витік газу зафіксовано з обох ниток першого «Північного потоку». 29 вересня берегова охорона Швеції виявила четвертий витік із системи газопроводів «Північний потік», пише шведське видання Svenska Dagbladet. Йдеться про витік на газопроводі «Північний потік-2».
Радник керівника Офісу президента України Михайло Подоляк переконаний у тому, що аварія на трубопроводі є терактом Росії.
Торік «Північний потік» поставив майже 40% російського газу до Європи. «Північний потік-2», який проходить поряд із першим газопроводом, був побудований та заповнений технічним газом у 2021 році, але так і не доставив паливо до Європи через протистояння Кремля із Заходом.
Президент Володимир Зеленський вважає, що Росія може завдати удару по українській газотранспортній системі й вимагати від Європи запустити «Північний потік-2». Про це він сказав в інтервʼю німецькій телекомпанії ZDF. За його словами, це може трапитися через два місяці.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.