Словацька спілка перевізників (UNAS) з понеділка, 11 грудня, знову планує заблокувати рух вантажівок через пункт пропуску «Вишнє-Німецьке – Ужгород», повідомляє UNAS. Також до протесту приєднаються перевізники Угорщини.
Ключові факти
- Згідно із заявою перевізників, рішення про поновлення протесту було ухвалено у неділю, 10 грудня, на підставі «впливу на ринок автотранспорту Словаччини».
- Блокування кордону має розпочатися з 15:00, скільки воно триватиме – наразі невідомо.
- Перевізники додають, що заблокують вʼїзд на територію Словацької Республіки для вантажних перевезень, а особистий транспорт не обмежуватимуть.
- «Приєднуємося до протестів, які організовуються в Польщі з 6 листопада та з 11 грудня також на території Угорщини», – заявили в UNAS.
- Асоціація угорських підрядників автоперевезень MKFE також почне протест, вимагаючи скасування транспортного безвізу для України, йдеться у заяві організації. Асоціація отримала дозвіл на проведення такої демонстрації від поліції повіту Саболч-Сатмар-Берег.
- Акція протесту пройде біля пункту пропуску «Загонь – Чоп».
Контекст
21 листопада перевізники зі Словаччини заблокували рух вантажівок у напрямку одного з пунктів пропуску на кордоні з Україною. Проте вранці 22 листопада рух було відновлено. 1 грудня представники Спілки перевізників Словаччини знову розпочали блокування руху вантажівок через пункт пропуску «Вишнє Німецьке», який суміжний із українським пунктом пропуску «Ужгород».
5 грудня рух вантажівок на кордоні між Україною та Словаччиною було відновлено.
![Блокада кордону. Туск розраховує на нормалізацію відносин з Україною з приходом до влади нового уряду Польщі /Фото Getty Images](https://forbes.ua/static/storage/thumbs/80x80/5/3c/4cb7edd9-4ff01f8c35c1b81f71964fba568aa3c5.jpg?v=8465_1)
![Протест перевізників. «Укрзалізниця» готується переправляти фури потягами через кордон](https://forbes.ua/static/storage/thumbs/80x80/5/fb/3b81d93c-8fa9e05c217f6826cbb8f93813e59fb5.jpg?v=0075_1)
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.