Категорія
Новини
Дата

Словацькі перевізники почали блокування руху вантажівок на кордоні з Україною

1 хв читання

Представники Спілки перевізників Словаччини розпочали блокування руху вантажівок через пункт пропуску «Вишнє-Нємецке», який суміжний з українським пунктом пропуску «Ужгород», повідомляє Держприкордонслужба. Терміни акції протесту наразі не відомі.

Ключові факти

  • За інформацією, що надійшла від словацької прикордонної поліції, блокування розпочалося о 16:05 на території Словаччини.
  • Очікується, що перевезення гуманітарної та іншої важливої допомоги, живих тварин, пального та охолоджених вантажів не блокуватимуть. 
  • Інші вантажі на виїзд зі Словаччини будуть пропускати в обмеженій кількості, по чотири вантажівки за годину. На в’їзд у Словаччину рух блокуватися не буде, також не обмежуватиметься рух легкового автотранспорту та автобусів.
  • Прикордонники просять врахувати ускладнення руху автотранспорту перед пунктом пропуску «Ужгород» при плануванні подорожі.

Контекст

З 6 листопада перевізники з Польщі розпочали страйк на кордоні з Україною, заблокувавши три пункти пропуску для проїзду вантажного транспорту: «Корчова – Краковець», «Гребенне – Рава-Руська» та «Дорогуськ – Ягодин». 23 листопада блокування руху вантажівок почалось і перед пунктом пропуску «Медика», суміжним з українським ПП «Шегині». 

У середньому один день простою через страйк на польсько-українських пунктах пропуску завдає одній українській компанії близько 1 млн грн втрат, підрахувала Європейська Бізнес Асоціація. За оцінкою Федерації роботодавців, наразі економіка зазнала понад €400 млн збитків від блокування кордону.

21 листопада перевізники зі Словаччини заблокували рух вантажівок у напрямку одного з пунктів пропуску на кордоні з Україною. Проте вранці 22 листопада рух було відновлено.

Цього тижня Словацька спілка перевізників (UNAS) звернулася до Асоціації перевізників Словаччини з пропозицією заблокувати рух на пункті пропуску «Вишнє-Нємецке – Ужгород». Перевізники чекали на реакцію Міністерства транспорту країни, перш ніж ухвалили остаточне рішення про блокаду.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Попередній слайд
Наступний слайд