Категорія
Новини
Дата

SpaceX розглядає можливість проведення IPO Starlink у 2024 році, повідомив Bloomberg. Ілон Маск все спростовує

Компанія SpaceX Ілона Маска обговорює первинне публічне розміщення свого супутникового бізнесу Starlink вже наприкінці 2024 року у спробі отримати вигоду зі сталого попиту на звʼязок через космос, пише Bloomberg із посиланням на джерела. Водночас мільярдер цю інформацю спростовує.

Інвестувати? Почекати? Продавати? Війна змінює все, крім обов’язку лідера приймати виважені рішення. Вже 30 травня 40+ спікерів поділяться досвідом на Першій щорічній конференції про фінанси, інвестиції та економічне зростання. Купуйте квиток за посиланням.

Ключові факти

  • SpaceX перевела активи супутникового підрозділу до дочірньої компанії, яка зрештою буде виділена в ході IPO, повідомило джерело.
  • Наразі остаточне рішення ще не прийнято, і цілком можливо, що SpaceX збереже цей підрозділ. За словами джерел, лістинг також може бути відкладений до 2025 року.
  • Сам Маск спростував повідомлення про те, що його компанія SpaceX обговорює IРО Starlink вже у 2024 році. Він назвав матеріал Bloomberg «брехнею».
  • Маск вже багато років обговорює перспективу IPO Starlink, але термін розміщення залишається незрозумілим. Маск заявив, що в 2021 році космічний інтернет-сервіс почне листинг акцій, як тільки зможе робити «досить точні» прогнози щодо грошового потоку, який є ретельно відстежуваним показником фінансового стану бізнесу.
  • Минулого року він сказав співробітникам, що дебют на публічному ринку може статися не раніше, ніж за кілька років. Але останнім часом цей бізнес набрав обертів, і SpaceX очікує, що загальний обсяг продажів Starlink наступного року становитиме близько $10 млрд, що перевершить її бізнес із запуску ракет і становитиме дві третини від загального обсягу, повідомило агентство Bloomberg News 6 листопада.

Контекст

Заснована в 2002 році компанія SpaceX володіє угрупуванням з більш ніж 5000 супутників, що обертаються навколо Землі та забезпечують високошвидкісне підключення до інтернету для клієнтів у більш ніж 60 країнах. 

У жовтні SpaceX анонсувала запуск послуги мобільного звʼязку через Starlink. Послуги текстових повідомлень будуть доступні наступного року, а в 2025 році – голосовий звʼязок і передача даних.

2 листопада Маск повідомив, що Starlink досягла беззбитковості грошових потоків. Це ознаменувало значний поворот після того, торік мільярдер казав, що його головна мета для бізнесу – не збанкрутувати.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні