Категорія
Новини
Дата

Співзасновники та президент Xiaomi підуть у відставку через падіння попиту на смартфони

У Xiaomi три топменеджери, зокрема президент Ван Сян, мають піти у відставку, оскільки найбільший китайський виробник смартфонів бореться з падінням продажів та прибутку, пише Financial Times. Лу Вейбінг, який приєднався до компанії три роки тому, щоб очолити суббренд Redmi, змінить Вана на посаді президента.

Інвестувати? Почекати? Продавати? Війна змінює все, крім обов’язку лідера приймати виважені рішення. Вже 30 травня 40+ спікерів поділяться досвідом на Першій щорічній конференції про фінанси, інвестиції та економічне зростання. Купуйте квиток за посиланням.

Ключові факти

  • Згідно з запискою голови компанії Лея Цзюня, два співзасновники, Хун Фен і Ван Чуань, відійдуть від справ. Внаслідок цього Лей залишитьсяся єдиним співзасновником, що виконує операційну роль у компанії.
  • Зміни відбулися наприкінці важкого року для технологічного сектору Китаю, який оговтався від регулятивних обмежень та наслідків COVID. Xiaomi три квартали поспіль повідомляла про падіння виторгу й прибутку.
  • Третій завбільшки виробник мобільних телефонів у світі після Apple та Samsung також почав цього тижня скорочувати 10% своєї робочої сили в кількох підрозділах, включно з виробництвом флагманських смартфонів.
  • «Результати Xiaomi в четвертому кварталі можуть бути гіршими, ніж очікувалося», – сказав засновник пекінської консалтингової компанії Dolphin Лі Чендун, додавши, що група звільнить таку «велику» кількість співробітників тільки в разі гострої потреби «контролювати витрати».
  • Виторг пекінської групи знизився на 9,7% – до $9,8 млрд за три місяці до вересня, порівнюючи з тим самим періодом 2021 року після того, як продажі постраждали через падіння світового попиту на смартфони та зменшення споживчих витрат у Китаї. Чистий прибуток групи впав майже на 60% за той самий період.

Контекст

У 2021 році продаж Xiaomi різко зріс після того, як вона захопила частку ринку в конкурента Huawei Technologies Co Ltd, чия здатність закуповувати компоненти була сильно обмежена санкціями США.

Проте успіх був недовгим, і з початку 2022 року ціна акцій компанії впала майже на 40% через уповільнення економіки Китаю та послаблення бізнесу за кордоном.

Xiaomi Corp зафіксувала різке падіння доходу в другому кварталі. Найбільший у світі ринок смартфонів скоротився через суворі обмеження, повʼязані з COVID.

Днями стало відомо, що Xiaomi скоротить 10% робочих місць через високий рівень захворюваності на COVID-19 у Китаї. За даними South China Morning Post, станом на 30 вересня у Xiaomi працювало 35 314 співробітників, з них понад 32 000 у материковому Китаї.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні