Категорія
Новини
Дата

США оголосили про новий пакет військової допомоги Україні на $200 млн

1 хв читання

США виділяють Україні черговий пакет військової допомоги на загальну суму до $200 млн за програмою спеціальних президентських повноважень, він містить засоби ППО, повідомив радник з комунікацій у сфері нацбезпеки Білого дому Джон Кірбі, пише «Голос Америки».

Цієї весни президент Володимир Зеленський просив союзників про додаткові поставки ППО на тлі масованих обстрілів Росією енергообʼєктів.

Ключові факти

  • Пакет допомоги включатиме засоби протиповітряної оборони, артилерійські боєприпаси HIMARS, мінометні снаряди, протитанкові ракети Javelin. 
  • Міністерство оборони США також надає довгострокову підтримку через фонд Ініціативи сприяння безпеці України для посилення засобів протиповітряної оборони, потужностей для ударів на дальній відстані та протитанкових потужностей.

Контекст

Атаки Росії та безпілотників за останні місяці знищили понад 9 гігават енергетичних потужностей України, заявив президент Володимир Зеленськи, додавши, що пікове споживання енергії в Україні минулої зими становило 18 ГВт. На тлі посилення обстрілів енергетичної та цивільної інфраструктури Росією Зеленський заявляв, що для закриття неба над Україною потрібно 25 систем ППО Patriot або її аналогів. 

Через повномасштабне вторгнення РФ енергетичний сектор України зазнав прямих збитків і непрямих фінансових втрат на суму $56,2 млрд. Таку оцінку дає аналітична команда Київської школи економіки (KSE) станом на травень 2024 року.

Раніше повідомлялося, що уряд США планує призупинити виконання замовлень на системи Patriot та ракети-перехоплювачі, доки Україна нарешті матиме достатньо засобів для захисту від повітряних атак Росії. Системи, призначені для інших країн, нібито будуть перенаправлені, щоб допомогти Києву захистити міста та критичну інфраструктуру.

9 липня президент Джо Байден на саміті НАТО заявив, що США та союзники передадуть Україні додаткові стратегічні системи протиповітряної оборони.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Попередній слайд
Наступний слайд