Месенджер Telegram оновив умови використання та політику конфіденційності, повідомив засновник Павло Дуров. Тепер IP-адреси та номери телефонів порушників може бути передано відповідним органам у відповідь на запити. Нові правила застосовуватимуть у всіх країнах, де працює Telegram.
Telegram залишається основною мережею, через яку українці отримують новини, він є основним джерелом інформації для 73%, свідчить дослідження Internews Network.
Ключові факти
- За останні кілька тижнів команда модераторів зробила пошук у Telegram «набагато безпечнішим». Весь проблемний контент, який вони виявили у пошуку, більше недоступний, повідомив Дуров.
- Також месенджер анонсував, що IP-адреси та номери телефонів тих, хто порушує правила Telegram, може бути розкрито відповідним органам у відповідь на обґрунтовані юридичні запити.
- «Ці заходи мають відлякати злочинців. Telegram призначений для пошуку друзів та новин, а не для просування незаконних товарів», – заявив засновник.
Контекст
Засновника Telegram Павла Дурова затримали ввечері 24 серпня в аеропорту Ле Бурже. Прокуратура Франції підозрює Дурова в 12 злочинах, серед яких відмова співпрацювати з владою, відмивання грошей і співучасть у поширенні наркотиків і дитячої порнографії.
5 вересня Дуров уперше прокоментував своє затримання. Зокрема, він назвав претензії влади Франції «несподіванкою» і заявив, що платформа дотримується законів ЄС. Водночас він запевнив, що його затримання стане приводом для покращення Telegram.
6 вересня стало відомо, що Telegram змінив свою політику безпеки. Користувачі тепер можуть повідомляти модераторам про «незаконний контент» у приватних групах і чатах.
19 вересня Національний координаційний центр кібербезпеки ухвалив рішення обмежити використання месенджера Telegram в органах державної влади, військових формуваннях та на об’єктах критичної інфраструктури.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.